League of Legends League of Legends Haberleri

LCK, sezona seyircisiz başlayacak

League of Legends Kore ligi LCK, sezon başındaki medya gününü iptal etti.

Geçtiğimiz günlerde Kore’deki profesyonel League of Legends karşılaşmalarının Corona virüsü sebebiyle ileri bir tarihe ertelenebileceği haberi yayılmıştı. LCK herhangi bir ertelemeye maruz kalmayacak fakat önümüzdeki sezonun başlangıcını seyircisiz bir şekilde yapacak.

Espor muhabiri Mond, şöyle söylüyor; “Riot Kore’nin dediğine göre bu önleyici tedbirler yarışmacıların, ziyaretçilerin ve yetkililerin sağlığı ve güvenliği için gerekliymiş.”

Bu, güvenlik nedeniyle Güney Kore’de espor etkinliklerinde alınan ilk önlem değil. Benzer bir olay 2015’te de olmuştu. StarCraft II StarLeague büyük finalinin o sıralar Güney Kore’de 36 kişinin ölümüne sebep olmuş MERS virüsü tehdidi nedeniyle başka bir lokasyonda yapılması kararlaştırılmıştı.

Yine de seyircisiz oynama kararı alınan LCK, bölgedaşlarından daha şanslı. Özellikle virüsün çıkış noktası olan Çin’de lige belirsiz bir süre ara verilmesi oldukça üzücü bir gelişme. Ayrıca 8 Şubat’ta başlaması planlanan, LMS ve LST’nin birleşimim olan Günaydoğu Asya liginin başlangıcı da Corona virüsü tehdidi nedeniyle belirsiz bir süre ertelendi.

Kore’deki durum diğer Asya ülkeleri kadar rahatsız edici değil. 20 Ocak itibariyle Güney Kore devletinin açıkladığı sadece 4 vaka var ve bu vakaların hiçbirisi ölümle sonuçlanmadı. Öte yandan devleti bulaşıcı hastalık alarm seviyesini en yüksek üçüncü seviye olan turuncuya yükseltti. An itibariyle Corona virüsüne sahip olma ihtimali olan 28 kişi izleniyor. Ayrıca Wuhan’dan gelen 3000’e yakın ziyaretçi de inceleniyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir