League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de telekom savaşlarının galibi KT Rolster oldu

LCK 2018 Bahar Mevsimi playofflarının ikinci maçında SK Telecom T1 ve KT Rolster karşı karşıya geldi. Oldukça dominant bir oyun ortaya koyan ve SKT’yi rahat geçen KT, telekom savaşlarının bu seneki galibi oldu. SKT ise MSI tarihinde ilk kez Güney Kore’yi turnuvada temsil edemeyecek.

İlk maçta her şey SKT adına umut vericiydi. Seçim yasaklama ekranında sürpriz yoktu ve iki takım da meta seçimlere gitti. Taraflar oldukça temkinli bir erken oyun oynasa da SKT, kazanmak için gereken hamleleri yapma konusunda bir adım öndeydi. Blank’in Jarvan’la ormandan takımına getirdiği yardım, her baskınla birlikte daha da arttı ve SKT hem ejderhalarda hem de kulelerde üstünlüğünü ortaya koydu. Rakibinin hata yapmasına mahkum kalan KT, aradığı fırsatı bulamadı ve ilk maçtan galip ayrılan taraf SKT oldu.

İkinci maç, SKT için sonun başlangıcı niteliğindeydi. Blank ilk maçta olduğu gibi Jarvan tercihinde bulundu. Ancak bu sefer takımına destek olmaktan çok köstek olduğu bir performans izletti. Tam sekiz kez gri ekranı gören Blank, ilk maçtaki performansını sürdüremedi. Deft ve Ucal’ın beslenip güçlenmesine dur diyemeyen SKT, 36 dakika sonunda pek varlık gösteremeden mağlup oldu.

SKT, üçüncü maça son yamalarla birlikte metaya dönmeye başlayan Renekton tercihiyle çıktı. Son maçta hiç verim alamadığı Jarvan tercihini yapması ise birkaç soru işareti yarattı. KT ise Skarner ve Thresh gibi oyun kurucu yeteneklere sahip şampiyonlar seçti. İlk ejder olarak doğan Alev Ejderi’ni alarak maça iyi başlayan taraf SKT oldu. Ancak bu objektife rağmen özellikle üst koridor ve ormanda çok büyük sıkıntı çekti. Thal ve Blank’in altışar kez ölerek tamamladığı ve SKT adına hiç iyi geçmeyen karşılaşmada KT durumu 2-1’e getirdi.

Serinin üçüncü ve son maçı ikinci maça çok benzer bir şekilde ilerledi. Erken safhada objektif kontrolü konusunda fena bir iş çıkarmayan SKT, oyun ilerledikçe rakibine cevap vermekte zorlandı. SKT’nin en büyük sıkıntısı kule altınını dengelemek oldu. KT’nin üst üste aldığı kulelere yanıt veremeyen eski dünya şampiyonu, altında giderek daha fazla geriye düştü. KT ise elde ettiği avantajları hata yapmadan kullanarak 35. dakikada oyunu kapadı ve bir üst tura çıkma hakkını kazandı.

LCK’de playoff heyecanı, 8 Nisan’da oynanacak Afreeca Freecs – KT Rolster karşılaşması ile devam edecek.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

1 Comment

  • Waltor 6 Nisan 2018

    Skt sezon öncesi gerçekleştiremediği transferler ve ormancısı blank’a güvenmesi yüzünden bu duruma düştü yazık oldu . Faker olmadan turnuva buruk geçicek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir