League of Legends League of Legends Haberleri

LCK Yaz Mevsimi play-off eşleşmeleri kesinleşti

LCK Yaz Mevsimi’nde normal sezon son buldu ve play-offlara kalan ekipler belli oldu.

Eski gücünü kaybeden LCK ekipleri arasındaki kıyasıya mücadele kaldığı yerden devam ediyor. Dünyanın en kaliteli liglerinden biri olan LCK’de normal sezonun son bulmasının ardından play-offlara kalan takımlar belli oldu. Bunun yanında Kore Yükselme Ligi olan CK’e düşmemek için eleme maçları oynayacak takımlar da kesinleşti. Griffin, Damwon Gaming, Sandbox Gaming, SKT ve Afreeca Freecs play-offlara kalırken, Hanwha Life ve Jin Air Green Wings alt lige düşmemek için eleme oynayacak ekipler oldu.

Griffin ilk çıktığı kadroyu korurken sadece üst koridorunda değişikliğe gitti. Bir dönem ligimizde de oynayan Sword yerine Doran’ı oynatan ekip normal sezonu lider bitirdi. LCK Yaz Mevsimi baştan sona o kadar yakın gitti ki son haftaya kadar 2. ve 7. arasında sadece 1 galibiyet fark vardı. Bu sebeple son haftada sıralamalar değişti. Lig sonunda da Griffin ve Damwon Gaming aynı galibiyet sayısıyla bitirdi ancak ligde her seri 3 maç üzerinden oynanıyor ve Griffin bu konuda daha temiz bir iş çıkardı. Bu yüzden ilk sırayı aldılar.

LCK Yaz Mevsimi normal sezonu bittikten sonra bile 1. ve 5. arasında sadece 2 galibiyet fark oluştu. Gen.G ve Kingzone Dragon X bu mevsim play-offlara bile kalamayarak büyük hayal kırıklığı yarattı. KT Rolster ise Hanwha Life’ın üstünde gelerek ligden düşmemeyi garantiye aldı.

LCK Yaz Mevsimi’nde play-off mücadeleleri 21 Ağustos günü SKT-Afreeca Freecs maçıyla başlayacak. Bu turun kazananı bir üst turda Sandbox Gaming ile karşılaşacak. Bakalım bu mevsim lig şampiyonu hangi takım olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir