League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de 3. gün karşılaşmaları tamamlandı

Afreeca Freecs-ROX Tigers ile KT Rolster-Samsung Galaxy serilerinin oynandığı ve sürpriz sonuçlara sahne olan LCK 3. gün karşılaşmaları sona erdi.

Güne oldukça heyecanlı bir seri ile başladık. ROX Tigers ile karşı karşıya gelen Afreeca Freecs, zor da olsa rakibini devirmeyi başardı ve sıralamadaki yerini korudu. İlk maçta takımlar haritada alınmadık objektif bırakmadı desek yanılmış olmayız. Kulelerin yanında Afreeca bir Baron ve ikisi Kadim olmak üzere dört Ejder alırken, rakibi ROX buna iki Ejder ve tam üç Baron alarak cevap verdi. 51 dakika süren maçı kazanan taraf, alt koridoru yıldızlaşan Afreeca Freecs oldu. Maçın adamı ise Tahm Kench performansıyla Tusin’di.  İkinci maçta sahada bambaşka bir AFS vardı. Kendisinden beklenen performansı sahaya yansıtamayan ekip, serinin 1-1’e gelmesine mani olamadı. Bu sezon böylesine inişli çıkışlı grafikler Afreeca tarafında oldukça fazla görülür oldu. Son maçta yine üstünlüğü ele alan ekip seriden galip ayrılmayı başardı. Son iki karşılaşmanın kaderini çizen şampiyon ise her iki takım için de Zac oldu. Maçın hareketi Lee Sin’i Sıçra ile Baron pit’inden çıkaran Key tarafından ortaya konuldu:

İkinci seri KT Rolster ile Samsung Galaxy arasında oynanadı ve günün bu sabırsızlıkla beklenen mücadelesinden galip ayrılan taraf KT oldu. Böylece Samsung Galaxy hem namağlup unvanını yitirdi, hem de ilk sıradaki yerini rakibi KT’ye kaptırdı. İlk maçta rakibine şu anda metanın belkide en güçlü şampiyonu olan Zac’i kaptıran Samsung, bunun cezasını mağlubiyetle ödedi. İkinci karşılaşmada aynı şampiyon kendileri tarafından seçilince durumu 1-1’e getirmeyi başaran ekip, günün son maçında rakibinin baskın oyununu durduramayınca Vadi’den mağlubiyetle ayrıldı. KT için bu seride söylenecek çok fazla olumlu şey var. Bir süredir dağınık bir görüntü çizen ekip, sonunda bir takım olmayı başaracak gibi duruyor. Uyum sorunun ortadan yavaş yavaş kalktığı ve oyuncuların beklenen performansı ortaya koymaya başladığı KT’de işler iyiye gidiyor diyebiliriz. Özellikle bir oyuncuya dikkat çekmek gerekiyor: Smeb. Bir yıldır performansı beklenen seviyeye çıkmayan oyuncu, dün oynanan son maçta adeta ROX Smeb’e geri döndü. Renekton ile oldukça iyi bir karşılaşma geçiren oyuncunun bu durumda olması, biz seyirciler için de inanılmaz güzel bir haber.

LCK’de alınan sonuçlar ve oluşan puan durumu şu şekilde:

Afreeca Freecs 2-1 ROX Tigers

Samsung Galaxy 1-2 KT Rolster

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir