League of Legends

LCK’de 5. hafta heyecanı başladı

LCK’de 5. hafta maçları bugün başladı. SKT T1, Kongdoo Monster’ı geçerken, KT Rolster da KsV eSports karşısında galip geldi.

LCK 5. hafta ilk gün karşılaşmaları sonuçlandı. Trajikomik şekilde başlamak gerekirse, ‘alt sıraları ilgilendiren mücadelede’ SKT T1, bir sıra altındaki rakibi Kongdoo Monster’a karşı galip gelmeyi başardı. Serinin ilk maçında SKT tarafı oyuna oldukça hakimdi. Blossom’ın Zac ile yaptığı baskınlar ile beraber alt koridorun hakimiyetini tamamen eline geçiren SKT, Bang’in elindeki Ezreal ile hakimiyetini oyunun geri kalanına yansıttı. Bang’in 7/0/6 ile yıldızlaştığı maçta Kongdoo Monster’dan bir cevap gelemedi.

İkinci maçta ise Kongdoo cephesinde hareketlenme vardı. Serinin diğer maçlarının aksine nispeten uzun süren mücadelede 45 dakika sonunda Kongdoo Monster galip geldi. SKT bu maçta da kötü performans göstermemesine karşın rakibine makro oyunda karşı gelemedi Kongdoo ormancısı Raise de etkili bir performans gösterince, seri 1-1’e geldi. Serinin son maçı çıkışını sürdürmek isteyen SKT için çok büyük önem taşıyordu. Mücadelenin hikayesi ise oldukça kısaydı. Faker faker playmaker. Zoe tercihini yapan tecrübeli orta koridor oyuncusu 27 dakika sonunda 5/0/2’lik bir performans göstererek rakibine nefes aldırmadı. Maçın sonlarına doğru tam candan teklediği Vladimir ise serinin unutulmaz anları arasına girdi.

Günün son serisi KsV eSports ile KT Rolster arasındaydı. 2. konumdaki KT Rolster karşılaşma sonunda maç fazlasıyla liderliğe ortak olmuş oldu. İlk maç LCK’de görmeye alıştığımız makro oyun derslerinden biri gibiydi. 45 dakika sonunda yalnızca 10 skorun alındığı mücadelede KT Rolster oyunu ikinci Baron güçlendirmesi ile beraber bitirdi. Takımın taşıyıcıları Deft ve PawN toplam 7 skor alarak görevlerini başarıyla yerine getirdiler.

Günün ve serinin son maçında ise KT Rolster resitali vardı. Oyun boyunca çıkan Alamet hariç tüm objektifleri alan KT, aldığı ejderlerin üstüne Kadim Ejder ve Baron güçlendirmesini de hanesine yazdırdı. Ardından haritadaki tüm kuleleri yıkarak Nexus’a ulaştılar. 48 dakika sonunda 14-4’lük skorla biten mücadelede PawN ve Deft’in yanına 5/0/6’lık skoruyla ormancı Score da dahil oldu. Bu sonuçla KT Rolster 9 maç sonunda 8. galibiyetini almış oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.