League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de ikinci hafta ikinci gün maçları tamamlandı

LCK 2018 Bahar Mevsimi’nde ikinci hafta heyecanı devam ediyor. Bugün oynanan maçlarda Jin Air, MVP’yi rahat geçerken SKT, KT Rolster’a kaybetti.

Haftanın büyük kısmında ekranlarda olan LCK heyecanı, bugün oynanan iki maç ile devam etti. Henüz favorilerle ara açılmadan herkesin puan kopartmaya çalıştığı ikinciyi haftada, metaya yön vermesine alıştığımız Güney Kore ekipleri temkinli oyunlarından ödün vermeden devam etti. Bilindiği üzere LCK’de her gün bo3 formatında iki seri oynanıyor. Günün ilk serisinde izleyici karşısında ilk olarak Jin Air Greenwings ve lige oldukça kötü bir başlangıç yapıp iki mağlubiyet alan MVP vardı. Jin Air Greenwings, nişancısı Teddy’nin dominant Ezreal ve Vayne oyunlarıyla rahat şekilde kazanmayı bildi ve ligdeki durumunu 2 galibiyet 1 mağlubiyete getirdi.

Günün ikinci ve son karşılasması ise geçen sezonu sallantıda bitiren SKT ile KT Rolster arasındaydı. KT Rolster ilk maçın başından itibaren gözle görülmesi zor miktarda öne geçmeye başladı. Bir süre sonra 3-4 kişiyle SKT oyuncularını yakalama girişimlerinin ardı arkası kesilmedi ve tek tek alınan skorlarla durumu 7-1’e kadar getirdiler. 35. dakika itibariyla da SKT Nexus’u yıkıldı. İkinci maçta ise SKT’nin bildiğimiz makro oyunu ön plandaydı. Elde ettikleri ufak üstünlükleri sonuca çevirmeyi başaran SKT kararlı bir oyunla durumu bir bire getirdi. Serinin son maçına gelindiğinde vadide taraflar eşit durumdaydı. 40 dakikanın üstünde süren mücadelede geç oyun takım savaşları sonucu belirledi ve KT üstünlüğü ile biten maçın ardından SKT ligdeki durumunu 1 galibiyet 2 mağlubiyete getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir