League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de Kingzone, KT Rolster’ı rahat geçti

LCK’in sekizinci haftasına, oynanan üçüncü gün karşılaşmalarıyla devam edildi. Afreeca Freecs, Jin Air’i mağlup etmeyi başarırken, Kingzone da KT Rolster’ı 2-0 ile geçti.

Günün ilk serisinde Afreeca Freecs ve Jin Air Green Wings takımları sahne aldı. Üst üste elde ettiği zaferler ile ligde ikinci sıraya kadar çıkan Afreeca, Jin Air karşısında da Vadi’den 2-1 galip ayrılarak önlenemez yükselişini sürdürdü. İlk maçta rakibine yalnızca bir skor veren ve herhangi bir objektif alınmasına müsaade etmeyen ekip, 29 dakikada Nexus’u düşürmeyi başardı. Bu aşamadan sonra Afreeca’nın ilginç seçimlere yöneldiğini gördük. Üst koridor Ryze, Nocturne, Anivia ve Jinx gibi şampiyon tercihlerinde bulunan ekibin koçu maç sonrası röportajda liglerindeki kalıplaşmış seçim ekranlarından kurtulmak istediklerini ve LCS’i örnek aldıklarını dile getirdi.

İlk gün ROX Tigers karşısında bir maç yenilse de seriden galibiyetle ayrılan Kingzone, KT’yi de devirerek yoluna kayıpsız devam etti. İlk karşılaşmada Peanut’ın Olaf seçimiyle etkili olan ekip, güçlü rakibine yalnızca bir kule ve iki de skor vererek galip geldi. Şampiyonlara verilen hasar istatistiğinde ise ilk sırada Gangplank ile Khan yer aldı. Serinin ikinci karşılaşması da aynı sürede bitti. Bu kez sadece bir skorla maçı noktalayan KT’nin, oldukça iyi bir oyun ortaya koyan lig liderine karşı söyleyecek sözü olmadığını gördük. 6-0-6’lık Kog’maw performansı ortaya koyan PraY maçın yıldızı oldu diyebiliriz. Bu sonucun ardından Kingzone ligde 14 galibiyete ulaşarak liderliğini sürdürdü.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir