League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de Kongdoo, KSV’ye ilk mağlubiyetini tattırdı

LCK’de heyecan devam ediyor. Ligin namağlup lideri KSV eSports, Kongdoo Monster karşısında varlık gösteremeyerek ilk puan kaybını yaşadı.

Günün ilk serisinde sezona muhteşem bir giriş yapan KSV sahne aldı. Geçtiğimiz yıl ligden düşen ancak kısa bir aranın ardından tekrar geri dönen Kongdoo Monster karşısına çıkan ekip, beklemediği bir mağlubiyet alarak izleyenleri şaşırttı. Kongdoo serinin ilk maçının tamamen hakimiydi ve güçlü rakibine yalnızca iki skor vererek sonuca uzandı. Üst koridorda Vladimir oynayan Roach ve ortada Galio’lu Edge galibiyette başrol oynadı. İkinci maç ise daha çekişmeli geçti ancak 46 dakika sonunda istediğini alan taraf yine Kongdoo oldu. Edge’in Zoe ile bu maçın yıldızı olduğunu söyleyelim.

Beşinci günün kapanış karşılaşmasında ise ROX Tigers ile Afreeca Freecs kozlarını paylaştı. Ligde bir galibiyeti bulunan AFs, rakibini 2-0 ile geçerek sıralamada yakalamayı başardı. İlk maç 35 dakika sürdü ve bu süre zarfında Afreeca bir Vadi’nin Alameti, iki Alev Ejderi, bir Dağ Ejderi, bir Okyanus Ejderi ve iki de Baron alarak objektiflere adeta hükmetti. Ortada Kuro’nun 5-1-5’lik Corki performansı dikkat çekti. İkinci maçta ise daha iyi bir ROX izledik. Tam 50 dakika süren ve büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmayı da kazanmayı bilen Afreeca Freecs, ligdeki ikinci galibiyetini almış oldu.

KSV 0-2 Kongdoo Monster

ROX Tigers 0-2 Afreeca Freecs

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir