League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de bu yaz izlenmesi gereken beş oyuncu

On takımın mücadele ettiği dünyanın önde gelen liglerinden LCK’de, şampiyonluğa giden yolda takımları için kilit rolde bulunan beş ismi sizler için derledik.

LCK, şüphesiz League of Legends profesyonel sahnesinin en önemli liglerinden biri konumunda. Oyuncuların bu işi bir meslek olarak benimsemesi ve çalışmalarını ara vermeden sürdürmesi, Kore ligini diğer liglerden bir adım öne çıkarıyor. Bunda esporun Kore’nin artık geleneksel sporu haline gelmesi de şüphesiz büyük pay sahibi. Biz de 2017 Yaz Mevsimi’nde bu önemli ligde takımlarının şampiyonluk yolundaki en önemli ismi olan oyuncuları sizler için bir araya getirdik. Takımlarının genel performansı yanında bu oyuncuların yaptıkları ve ortaya koydukları ekstra şeyler şampiyonluk için olmazsa olmaz konumunda.

1. BDD

Geçtiğimiz sezon herhangi bir takımla sözleşmesi bulunmayan yüksek profilli oyuncuları bünyesine katan ve dikkate değer bir kadro kuran Longzhu Gaming, buna rağmen istediği sonuçları elde edememişti. Bu mevsim öncesinde ise üst koridor Expession ve ormancı Crash ile yollarını ayıran ekip, bu iki oyuncunun yerine ismi LoL dünyasında pek duyulmamış iki isim olan Khan ile Cuzz’u getirdi. Aşağı koridordaki kalitesini sürdüren ekipte, bu iki çaylak ile birlikte en büyük iş orta koridor BDD’ye düşüyor. Geçtiğimiz sezon CJ Entus’tan takıma gelen 18 yaşındaki oyuncu, oyun tarzı ve yetenekleriyle izleyenleri büyüleme potansiyeline sahip. Bu sezon BDD’nin yapacakları hem takımı, hem de kendi geleceği için oldukça büyük önem arz ediyor. Bu sezon patlama yapması beklenen oyuncu, izlenmesi gereken oyuncular listemizde ilk sırada yer alıyor.

2. Smeb

2016 Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynama başarısı gösteren ve SKT T1’e elenen Rox Tigers ile geçen harika bir sezonun ardından takımdan ayrılan Smeb’in nereye gideceği merakla bekleniyordu. Sahnede oyuncunun NA LCS takımlarından biri ile anlaşmaya yakın olduğu haberleri dolaşmaya başlamışken, KT Rolster yıldızlar karması kadrosuna Smeb’i de kattığını açıkladı ve başarılı üst koridorun takımı böylelikle belli olmuş oldu. Sezona bomba gibi giriş yapan ve uzun süre namağlup şekilde yoluna devam eden KT, ne yazık ki bu yükselişin sonunu getirememiş ve finalde SKT’ye 3-0 mağlup olmuştu. Geçtiğimiz sezon daha önce ROX’ta üstlendiği liderliği yeni takımında pek gösteremeyen ve tam potansiyeline bir türlü ulaşamayan Smeb’in, bu sezon sorumluluk alması ve eski günlerdeki taşıyıcı özelliğini sahaya yansıtması KT’nin şampiyonluğu yolundaki en önemli etken konumunda.

3. Haru

Geçtiğimiz mevsim KT-SKT çekişmesinin yaşanması beklenen LCK’de, Samsung Galaxy sessiz sedasız ikincilik koltuğunu kapmayı başarmıştı. Kağıt üstünde güçlü oyunculardan oluşan bir kadroya sahip olan Samsung, buna rağmen playoff aşamasında istediğini elde edememiş ve finale dahi çıkmayı başaramamıştı. Ancak geçtiğimiz sezon Samsung’un kazandığı önemli bir şey vardı: Genç ve yetenekli bir ormancı. Ambition gibi önemli bir isimden formayı almayı başaran 18 yaşındaki genç yıldız adayı, ortaya koyduğu performans ve agresif oyun tarzıyla izleyenleri büyülemişti. Buna rağmen yarı final mücadelesinde KT ile karşılaşan takımının galibiyete ulaşmasında etkili olamayan Haru, kendisi için iyi geçen sezonu güzel tamamlayamamıştı. Bu sezon patlama yapması beklenen oyuncunun performansı ve sürekliliği Samsung için olmazsa olmaz durumda yer alıyor.

4. Peanut

2016 Dünya Şampiyonası’nda başarılı bir performans ortaya koyan ve finalde Samsung Galaxy’yi yenerek kupaya ulaşan SKT T1, her ne kadar şampiyonluğa ulaşsa da takımın iki zayıf halkası Duke ve Bengi ile yollarını ayırma kararı almıştı. Üst koridora Huni, ormana da Peanut’ı transfer eden ekip, yıldızlarla dolu bir kadro kurarak rakiplerine adeta gözdağı vermişti. Takım olarak iyi bir mevsim geçiren SKT’de, özellikle MSI 2017’de en fazla öne çıkan isim Peanut olmuştu. Bunca yıldızın yer aldığı ekipte adeta takımını sırtlayan ve muhteşem maçlar oynayan başarılı ormancı, koridorlarla olan uyum konusunda da iyi bir iş çıkarmıştı. Bu sezon zorlu geçecek LCK’de ve MSI’dan daha fazla takımın yer alacağı Dünya Şampiyonası’nda SKT’nin yine zirveye yerleşmesi yolunda Peanut’ın performansını sürdürmesi takım için oldukça büyük önem arz ediyor. Geçtiğimiz sezon izleyenleri büyülemeyi başaran oyuncu, bu yaz da izlenmesi gereken oyuncular arasında yer alıyor.

5. Max

Bir destek oyuncusundan beklenenler genel olarak taşıyıcısını koruması, haritada görüş sağlaması ve işlevsel eşyalar alıp takım arkadaşlarına yardımcı olmasıdır. Max ise bu görevleri yerine getirirken olağanüstü şeyler yapmayı da başaran bir oyuncu. Geçtiğimiz mevsim MVP’de izleyenlere inanılmaz anlar yaşatan ve Blitzcrank, Thresh, Bard, Sion gibi tercihler yaparak göze hoş gelen bir oyun tarzı ortaya koyan Max, takımı için oldukça kritik işler yapmakta da usta bir isim. Thresh ile hook atarak Baron çalan, Sion destek alıp takım savaşında dörtte dört almayı başaran Max’in bu beklenmedik işleri yapmaya devam etmesi, takımı MVP için oldukça büyük önem arz ediyor. Bunun yanında şüphesiz biz izleyenler de Max’in yaptıklarını izleyip oyundan keyif almaya devam etmek istiyoruz.

espor yazarı, avukat

1 Comment

  • anıl 31 Mayıs 2017

    burda bir yanlışlık var bengi ile alakalı.yarı final ve finalde izlemişsinizdir büüyük ihtimalle bengi ne zaman sahaya girse takımına zafer kazandırıyordu özellikle rox tigersle olan maçında burda zayıf halka olarak gösterilmesine şaşırdım duke için lafım yok haklısınız ama bengi tam tersine takımını taşıyan oldu sürekli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir