League of Legends League of Legends Haberleri

LCK’de yedinci hafta başladı

Kore ligi LCK’de SK Telecom T1 ve Kingzone DragonX arasında oynanan seri ile yedinci hafta başladı. İlk günün bir diğer mücadelesinde ise ROX Tigers ve MVP kozlarını paylaştı.

Haftanın açılışı oldukça önemli bir karşılaşma ile yapıldı. Son haftalarda çıkışta olan ancak yine de oyunuyla izleyenleri tatmin edemeyen SKT T1, ilk sırada yer alan Kingzone ile karşı karşıya geldi. Herkesin heyecan ile beklediği seride henüz ilk maçın seçim yasaklama ekranından sürpriz bir seçime gidildi. Üst koridorda harikalar yaratan Khan’a hasar potansiyeli yüksek Jayce’i veren Kingzone, ortada Bdd içinse Sion kilitledi. Mücadeleye kurduğu pusular sonrası aldığı skorlar ile başlayan Kingzone, başından sonuna üstün olduğu ilk karşılaşmayı yaklaşık yarım saatte sonlandırmayı bildi.

27 dakika süren ikinci karşılaşma ise Kingzone adına çok daha kolay geçti. Ormanda Olaf seçimine yönelen ve haritada ayak basmadık yer bırakmayan Peanut mücadeleye damga vurmayı başardı. Özellikle rakip ormancı Blossom’u hayata küstüren yıldız oyuncu, 11-0-6’lık bir performans ortaya koydu ve galibiyette başrol oynadı. Günün kapanış serisinde ise geçtiğimiz günlerde KSV’yi deviren MVP sahne aldı. ROX Tigers karşısında maç kaybetmeden galibiyete ulaşan ekip, alt sıralardan uzaklaşma adına önemli bir adım atmış oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir