League of Legends

LCS 2020 Yaz Mevsimi’nde başlangıç kadroları netleşmeye başladı

Ligin başlamasına çok az süre kala Kuzey Amerika ligi LCS’de takımların başlangıç kadroları netleşmeye başladı.

Kuzey Amerika ligi LCS, Yaz Mevsimi’ne 13 Haziran’da başlayacak. Yaklaşık 3 aylık bu arada bazı takımlar kadrosunu korudu, bazı takımlar değişiklik yaptı.

8-10 performansıyla geçen sezonu 8. bitiren Immortals ekibi, Twitter üzerinden ilk hafta kadrolarını duyurdu.

Immortals kadrosunun duyurulmasıyla birlikte çoğu kişi şaşkınlığa uğradı. Tecrübeli yıldız orman oyuncusu Xmithie, ilk hafta itibariyle kadro dışı kalmıştı. Onun yerine ise geçen sezon Immortals Academy takımında oynayan “Potluck” geçmişti. Genç oyuncunun Xmithie gibi bir oyuncuyu kadro dışı etmesi bazı hayranların aklında sorular oluşmasına yol açtı. Bu sorulardan biri ise “Xmithie kendi isteğiyle mi kadro dışı oldu?” idi.

Immortals’ın bu değişikliğe gitmesinin elbette ki mantıklı bir sebebi vardır ama bu değişiklik yüzünden çoğu kişi güç sıralamasında Immortals’ı ilk hafta itibariyle sona koydu.

Twitter üzerinden kadrosunu duyuran bir başka takım ise Dignitas’tı.

Dignitas da ilk hafta kadrosunda beklenmedik yada tahmin edilmeyen diyebileceğimiz bir değişiklik yaptı. Bu değişiklik ise ormanda Dardoch yerine Akaadian’ı kullanacak olmalarıydı. Geçen sezon TSM’de oynayan ormancı Dardoch’u transfer eden Dignitas, görünen o ki ilk hafta için Akaadian’ı oynatmayı daha uygun bulmuş.

LoL espor ekosisteminin büyük bir ligi olan LCS, Türkiye saati ile 13 Haziran saat gece 4’te, 100 Thieves vs Evil Geniuses karşılaşmasıyla başlayacak. Maçları watch.lolesports.com sitesinden veya LCS’in resmi Twitch kanalından takip edebilirsiniz.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir