League of Legends League of Legends Haberleri

LCS Akademi Ligi’nde ikinci finalist Cloud9 Akademi oldu

Yarı finalde Team Liquid Akademi’yi mağlup eden Cloud9 Akademi, finalde TSM Akademi’nin rakibi oldu.

Normal sezonu lider bitiren Cloud9 Akademi dominant bir sezon geçirdi. Blaber, Goldenglue ve Keith gibi LCS tecrübesi olan oyuncularla oynayan ekip kadro kalitesi olarak da rakiplerinin bir tık üstünde gözüküyordu. Takım LCS’te son maç as kadro yerine Vadi’ye inip Clutch Gaming’i mağlup etmişti. C9A sezon boyunca oynadığı uyumlu oyunla finalin tartışılmaz adaylarıından biri olarak gösteriliyordu. Bu beklentileri bşa çıkarmayan takım rakibini 3-1 ile geçerek finale çıkmayı başardı.

İlk maçta Team Liquid beklentilerin üstünde bir oyun oynadı. Özellikle tecrübeli ormancı MikeYeung’un yan koridorlarına sağladığı kaynaklar ve oluşturduğu tehdit maçın kilit noktası oldu. Makro oyunda da takımını iyi yöneten ormancı maça büyük etki etti. Cloud9 Akademi arada fırsatlar yakalayıp maça ortak olmaya kalksa da Liquid Akademi 37 dakika süren mücadeleyi kazanarak seriye 1-0 önde başladı.

İkinci maça C9A mental anlamda tamamen sıfırlanarak girdi. Üst koridorda Jenkins harika bir oyunla ilk kanı almayı başardı ancak Cloud9 Akademi Goldenglue’nun harika Yasuo performansıyla maçta öne geçmeyi başardı. Bu sefer Blaber ormanda takımına çok yarar sağladı. Sakin oynayan C9A mücadeleyi 28 dakikada kolayca kazanmayı başardı.

Üçüncü maçta serinin geri kalanında gördüğümüz gibi C9 takım oyununu çok daha iyi oynadı. Oyuncuların arasındaki iletişimin ne kadar iyi olduğunu takım savaşlarındaki bütünlükten anlayabiliriz. 25 dakikada mücadeleyi kazanan ekip kolay bir galibiyet daha aldı.

Son maçta ise Liquid yine erken dakikaları iyi oynayan taraf olsa da makr oyunu daha iyi oynayan Cloud9 Akademi üstünlüğünü yavaş yavaş pekiştirdi. Serini genelinde olduğu gibi objektif kontrolünü harika sağlayan ekip yine kolay bir galibiyet alarak finadle TSM’in rakibi olmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir