League of Legends League of Legends Haberleri

LCS Akademi Ligi’nde ilk finalist TSM Akademi oldu

Tek taraflı geçen serinin ardından Echo Fox Akademi’yi 3-0 ile geçen TSM Akademi ilk finalist oldu.

Normal sezonu Clou9’ın hemen arkasında ikinci olarak bitiren ekip playofflara direkt olarak yarı finalden başladı. Takımın playoff yarı finallerinde rakibi Echo Fox Akademi oldu. EFA çeyrek finalde 100 Thieves Akademi’yi 5 maçlık bir seride mağlup etmeyi başarmıştı. Üst koridorda Lourlo gibi deneyimli bir oyuncuyu bulunduran ekip, yarı finalde TSM Akademi’ye karşı varlık gösteremedi.

İlk maçı TSM Akademi adeta yok etti desek yanlış olmaz. Orman ve orta koridordan ciddi üstünlükler yakalayan takım makro oyunu da çok iyi oynadı. Ormancı Grig önderliğinde dış kuleleri yıkan ekip 34 dakikanın ardından ilk maçı kapatmayı başardı. Takım seriye yavaş ve temiz bir galibiyetle başladıı.

İkinci maçta ise Grig ormanda Urgot oynayarak bir kez daha farkını konuşturdu. Geçtiğimiz sezonu as takımda geçiren oyuncu bilek sakatlığı nedeniyle oyuna bir süre ara vermiş ve ardından yerini Akaadian’a kaptırmıştı. Akademi Ligi’nde kariyerine devam eden oyuncu takımına harika liderlik ediyor. TSM 29 dakikanın ardından maçı kazandı ve seriyi 2-0’a getirdi.

Son maçta ise fark yaratan koridor TSM Akademi adına Tactical-Treatz ikilisi oldu. Harika Lucian oyunuyla rakip takıma zor anlar yaşatan Tactical galibiyette büyük rol oynadı. 25 dakikada son noktayı koyan ekip seriyi de 3-0’a getirdi.

TSM Akademi finalde Cloud9 Akademi- Team Liquid Akademi maçının galibiyle oynayacak. Final tarihi ise 6 Nisan. Bakalım diğer yarı final eşleşmesinden kim galip çıkacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir