League of Legends

LCS analistlerinden Jatt, Team Liquid’in koçu oldu

Uzun süreler boyunca Kuzey Amerika ligi LCS’te analistlik yapan Jatt, görevini bırakarak Team Liquid’in koçluk pozisyonuna geçti.

Jatt adıyla tanıdığımız Joshua Leesman, 2012’den beri Riot Games’in çok sevilen analistlerinden biri. Jatt analistlik pozisyonuna geçmeden önce Rock Solid ve Dignitas takımlarında ormancı rolünde görev almıştı. Sonradan Riot Games ile anlaşarak analist olan ve uzun yıllar boyunca bu görevi yerine getiren Jatt, dün sosyal medyadan duyurduğu üzere Team Liquid takımının koçluk pozisyonunu üstleneceğini söyledi.

Team Liquid bu mevsim beklenilenin çok altında geçirdi. 2019 Yaz Mevsimi Şampiyonu olan Team Liquid bu sezon için Fnatic’in yıldız ormancısı Broxah’ı transfer ederek kadrosunu daha da güçlendirmişti. Herkes bu sezonu yine çok üst sıralarda geçirmelerini bekliyordu. Ama oyuncu uyumsuzluklarından mıdır bilinmez, takım lig aşamasını 9. sırada bitirerek beklenenin çok çok altında bir performans sergiledi.

Kadrosunda Impact, Broxah, Jensen, Doublelift, CoreJJ gibi kendini kanıtlamış yetenekli oyuncuları bulunduran takımın nişancısı Doublelift, motivasyonsuzluğu ve sonradan hasta olması sebebiyle sezonun çoğunu yedekte geçirdi. Doublelift yerine Tactical ile yoluna devam eden Team Liquid’in bu hamlesi yine de play-off’lara katılacak kadar iyi bir performans sergilemelerini sağlamadı.

Yıldız oyuncu Doublelift bu beklenilenin çok altında performansı sonucunda sonraki mevsimde TSM’in çatısı altında oynayacağı belli oldu. Doublelift eski takımı TSM’e dönerken, TL de koçluk pozisyonlarında değişikliklere gitti. Ekip en son ana koç Cain’i stratejik koç görevine atayıp Croissant’ı asistan koç olarak almıştı. Ardından ana koç olarak Jatt’i transfer eden TL’in bu hamlesi önümüzdeki mevsimi iyi geçirmelerini sağlayacak mı birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir