League of Legends

LCS Bahar Mevsimi Finali Teksas’ta oynanacak

Riot Games

Riot Games, LCS Bahar Mevsimi Finali’nin 18-19 Nisan tarihlerinde Teksas’ta oynanacağını duyurdu.

Esporun ekonomik ve kültürel olarak en hızlı geliştiği bölgelerden biri olan Kuzey Amerika’da League of Legends turnuvaları büyük bir kitleye hitap ediyor. Her yıl artan izlenme sayıları, ekosistemin ekonomik yönden büyümesi ve devletin yakından ilgisiyle her geçen gün daha iyiye giden organizasyonlar ülke genelinde büyük ilgi çekiyor. Riot Games’in LCS maçları için kullandığı sahne Amerika’da eğlencenin merkezi olarak bilinen Los Angeles’ta ancak finaller farklı eyaletlerde yapılıyor. Geçtiğimiz Yaz Mevsimi’nde Detroit, Michigan’da düzenlenen organizasyona 2020 Bahar Mevsimi’nde Teksas ev sahipliği yapacak.

Geçtiğimiz yıl LCS Bahar Mevsimi Finali, St. Louis, Missouri’de düzenlendi. St. Louis Üniversitesi’nin 10.600 kişi kapasiteli salonun yapılan organizasyon haliyle Yaz Mevsimi’nde daha büyük bir yerde oynandı. Little Caesar’s Arena’da düzenlenen LCS Yaz Mevsimi Finali büyük ilgi gördü. 22.000 kişilik bu salonda NBA ekibi Detroit Pistons ve NHL ekibi Detroit Red Wings maçlarını oynuyor. 2020 Bahar Mevsimi Finali için seçilen alan ise Ford Center at The Star oldu.

Ford Center at The Star’ın kapasitesi 12.000 kişi. Bu salonu ise NFL ekibi Dallas Cowboys, MLL ekibi Dallas Rattlers ve CIF temsilcisi Texas Revolution kullanıyor. Riot Games tarafından yapılan bir başka açıklamaya göre LCS Bahar Mevsimi Finallleri 18-19 Nisan tarihlerinde oynanacak.

Geçtiğimiz Bahar Mevsimi Finali’nde Team Liquid ve TSM’i izlemiştik. Bakalım bu yıl bu başarıya kimler ulaşacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.