League of Legends League of Legends Haberleri

LCS Bahar Mevsimi’nde ikinci gün tamamlandı

Gece oynanan maçların ardından LCS 2020 Bahar Mevsimi’nde ikinci gün sonlandı. Broken Blade bu sezon ilk kez Vadi’ye indi.

LCS 2020 Bahar Mevsimi’nde yavaş yavaş ilk haftanın sonuna yaklaşıyoruz. Mevsimin ilk gününde boy göstermeyen TSM ve Evil Geniuses, gece ilk kez Vadi’ye indi. Oynanan 4 maçın ardından ilk haftanın tamamlanması için 2 maç daha var. Bu iki maç ise bu gece oynanacak Evil Geniuses-100 Thieves, Team Liquid-TSM. İlk hafta neredeyse tamamlanmışken dün gece oynanan maçlara bir göz atalım. Dün gece oynanan maçların sonuçlarını ve özetlerini haberimizde bulabilirsiniz.

LCS 2020 Bahar Mevsimi İkinci Gün Sonuçları

  • Dignitas | 1 – 0 | Evil Geniuses
  • TSM | 0 – 1 | Immortals
  • Golden Guardians | 0 – 1 | Cloud9
  • FlyQuest | 1 – 0 | Counter Logic Gaming

Dignitas – Evil Geniuses

Svenskeren orta koridora başarılı bir baskın yaparak Froggen’ı katletti ve ilk kanı Evil Geniuses’a kazandırdı. Orta koridorda çıkan kaotik savaşa ışınlanan Kumo, hem skor alamayaıp hem de skor verince Huni’nin çok gerisine düştü. Pozisyona ışınlanmayan Huni’nin ellerindeki Gangplank, minyon, altın ve tecrübe konusunda büyük bir üstünlük yakaladı. Johnsun iyi bir Senna performansı sergiledi ve kariyerli nişancı Bang’e karşı ön plana çıktı. Yapılan savaşları kazanan Dignitas, aradaki farkı açtı. Son savaşı da kazanan ekip LCS 2020 Bahar Mevsimi’nin ilk haftasını kayıpsız kapadı.

TSM – Immortals

Yeni kadrosuyla Vadi’ye inen TSM ve lige geri dönen Immortals’ın mücadelesinde ilk kan Kobbe’ye gitti. Erken oyunca Xmithie’nin yakasını bırakmayan Dardoch ve arkadaşları deneyimli oyuncuyu oyundan düşürmek için uğraştı. TSM üst koridorda yapılan bir savaşta katliam alabilecekken sadece 2 skorla yetindi. Immortals ise doğru bir kararla Baron’u aldı ve maça geri döndü. Broken Blade’in Rumble ultileri biraz daha iyi olabilirdi. TSM’in Baron denemesini püskürten IMT doğru savaşları buldu. 3 inhibitörü de alan ekip mücadeleyi 61 dakikada bitirdi.

Golden Guardians – Cloud9

Closer ve Nisqy’nin karşılaşmasında ilk kan Closer’a gitti. Hauntzer’ın üst koridordaki oyununu takip eden temsilcimiz doğru zamanda doğru yerde bulundu. Hauntzer erken ve orta oyunda harika bir Aatrox performansı sergiledi. Keith çok fazla yakalandı. Aradaki altın farkını açan Cloud9, Baron’u da alarak büyük bir üstünlük yakaladı. Golden Guardians çeşitli hamlelerle farkı kapamaya çalışsa da C9 buna izin vermedi. Mücadele 34 dakikada sona erdi. Belki de Hauntzer’ın ellerindeki Aatrox’u biraz daha efektif kullanabilseler, Closer ilk LCS galibiyetini alabilirdi.

FlyQuest – Counter Logic Gaming

Orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı takımına kazandıran Santorin, CLG tarafındaki Crown tehlikesini de yavaşlatmış oldu. Pozisyonun devamında büyük bir hata yapan Wiggily rakibe bir skor daha verdi. Santorin oyuna iki skorla başladı. PowerOfEvil takım savaşlarında çok iyi pozisyon aldı ve Crown’ın etkisini bir hayli azalttı. Ejderleri de toplana FlyQuest orta oyunda çok hızlı güçlendi. Santorin harika bir performans sergiledi. Aradaki farkı kapayamayan CLG kulelerinin ve Nexus’un düşmesini izledi. FlyQuest mücadeleyi 31 dakikada kapadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir