League of Legends League of Legends Haberleri

LCS Bahar Mevsimi’nde ilk gün tamamlandı

Gece oynanan maçların ardından LCS Bahar Mevsimi’nde ilk günün sonuna gelindi. Closer ilk maçında ümit veren bir performans sergiledi.

Broken Blade ve Nisqy’nin ardından Closer’ın transfer olduğu LCS, 2020 sezonuna merhaba dedi. Gece oynanan 4 maçın ardından ilk haftanın neredeyse yarısı tamamlandı. Closer ve Nisqy’nin takımları Golden Guardians ve Cloud9 ilk maçlarına çıktı ancak Broken Blade’li TSM ilk günü bay geçti. TSM ilk maçına bugün çıkacak. Bu ekiplerinde dışındaki takımların da mücadeleleri nefesleri kesti. Karşınızda LCS Bahar Mevsimi birinci gün sonuçları ve özetleri.

LCS Bahar Mevsimi 1. Gün Sonuçları

  • Cloud9 | 1 – 0 | Team Liquid
  • Counter Logic Gaming | 0 – 1 | Dignitas
  • 100 Thieves | 1 – 0 | Golden Guardians
  • Immortals | 0 – 1 | FlyQuest

Cloud9 – Team Liquid

TL, Broxah’ın yaşadığı vize sorunu yüzünden Vadi’ye akademi ormancısı Shernfire ile indi. 2019 finalinin rövanşı tadındaki mücadelede ilk kan 12. dakikada Team Liquid’e gitti. Kaotik savaştan 3 skor çıkaran TL önemli bir avantaj elde etti. Nisqy’nin ellerindeki Veigar’ı en optimal seviyede kullanmayı başaran Cloud9 orta oyuna gelindiğinde aradaki farkı kapadı ve hatta altında öne geçti. Zekice bir stratejiyle Baron’u alan C9, kuşatmalara başladı. 25. dakikada yapılan son savaşı kazanan ekip LCS Bahar Mevsimi’nin ilk galibiyetini aldı.

Counter Logic Gaming – Dignitas

Nehirde aphromoo’yu yakalayan CLG ilk kanın sahibi oldu. CLG kendileri adına iyi gözüken savaşlar başlattı ancak “disengage” konusunda adeta kitap yazan Dignitas momentumu arkasına aldı. Froggen’ın harika Viktor performansı bu noktada önemli etkenlerden biri oldu. Doğru savaşları bulan Dignitas aradaki farkı yavaş yavaş açtı. CLG maça dönmek adına çeşitli hamleler yapsa da yeterli olmadı. DIG, mücadeleyi 40 dakikada kapatmayı başardı.

100 Thieves – Golden Guardians

Bu mücadeleyle birlikte Closer kariyerinin ilk LCS maçına çıktı. Erken oyuna iyi başlayan oyuncu yan koridorlara fayda sağladı. Alamet savaşında ilk kan 100 Thieves’e gitti ancak üçe üç değişim oldu. Closer’ın Jarvan oyunları Golden Guardians’ın öne geçmesinde büyük rol oynadı. Goldenglue ile birlikte iyi bir sinerji yakalayan isim doğru zamanda doğru savaşlar başlattı. Ejderleri de toplayan GGS, Kadim savaşında büyük bir hata yaptı ve maç burada tersine döndü. Baron’u da alan 100T kuşatmaları başarıyla tamamladı ve maçı 38 dakikada kazandı.

Immortals – FlyQuest

V1per, tekli derecelide ünlü olduğu şampiyon Riven’ı seçti. IgNar ise Blitzcrank oynadı. Erken bir dakikada alt koridora dört kişiyle baskı yapan Immortals ilk kanı aldı ancak karşılığında bir skor verdi. Mücadele uzun bir süre kafa kafaya gitti. İki takım da karşılıklı hamleler yaptı ancak eşitliği bozamadı. 16. dakikada nehirde çıkan savaştan dört skor çıkaran FlyQuest farkını koymayı başardı. Bu dakikadan sonra farkın bir daha kapanmasına izin vermeyen ekip haritadaki görevleri teker teker topladı. Son olarak Baron’u da alan ekip mücadeleyi 38 dakikada tamamladı. V1per’ın Riven performansı izlemeye değerdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir