League of Legends

LCS ve LCS Akademi çevrimiçi şekilde oynanmaya devam edecek

Koronavirüs yüzünden ertelenen lig, yetkililerin Twitter üzerinden yaptığı açıklamalara göre çevrimiçi oynanacak şekilde geri dönecek. Ayrıca LCS Akademi Ligi de çevrimiçi olarak oynanacak.

Lig yetkilisi Chris Greeley, koronavirüs pandemisi yüzünden ertelenen LCS ve Akademi Ligi’nin çevrimiçi oynanarak Bahar Mevsimi’ne devam edileceğini açıkladı.

Açıklanan takvime göre LCS’in 8. hafta maçları 21-22 Mart’ta, LCS Akademi Ligi’nin 8. hafta maçları 19-20 Mart’ta oynanacak. Bahar Mevsimi Playoff’ları 4 Nisan’da başlayacak ve 18-19 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Bahar Mevsimi Finalleri ile mevsim son bulacak. Akademi içinse 2 Mart’tan itibaren Playoff’lar oynanacak, 2-3 Nisan’da çeyrek finaller, 9-10 Nisan’da yarı finaller ve 17 Nisan’da da final maçları oynanacak.

LCS yetkilisi Chris Greeley, “LCS ve Akademi’yi tamamen uzaktan yönetecek olmamızla birlikte yeni kurulumda ince ayarlar yapmayı ve yayının her zamanki kaliteye sahip olmayacağını beklediğimiz için yayında bazı değişiklikler veya gecikmeler görebilirsiniz. Sizlere en iyi yayın kalitesini sunmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve çevrimiçi formata geçiş sürecinde sabrınızdan dolayı teşekkür ederiz. LCS ve Akademi’yi sizlere geri getirmek için dört gözle bekliyoruz.”

Kuzey Amerika ligi ve Akademi ligi 13 Mart’ta durdurulmuş ve ertelenmişti. Sebebi ise Amerika’da artan koronavirüs vakaları ve koronavirüs tehdidi yüzünden oyuncuların, ekibin ve görevlilerin sağlığını tehlikeye atılmak istenmemesiydi.

Kuzey Amerika ligi koronavirüs yüzünden ertelenen bir sürü organizasyondan sadece bir tanesi. Dünya çapında hızla yayılan ve pandemi haline gelen koronavirüs yüzünden LEC, OPL, LPL ve büyük ihtimalle LCK çevrimiçi oynanacak. LCS de artık çevrimiçi oynanacak olan ligler arasına girdi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.