League of Legends League of Legends Haberleri

LCS, Echo Fox yönetimine 1 hafta ekstra süre verdi

Yönetici Amit Raizada’nın Rick Fox’a ırkçı kelimeler içeren mailinin ortaya çıkmasının ardından LCS, Echo Fox yönetimine Raizada’yı uzaklaştırmaları için 1 hafta süre verdi.

Bir süre önce gündeme bomba gibi düşen bir olay yaşandı. Echo Fox yönetim kurulu üyelerinden Amit Raizada, takımın kurucu ortağı Rick Fox’a ırkçı kelimeler kullandığı bir mail attı. Bunun üstüne durumu medyaya ve hukuki yollara taşıyan Rick Fox, takımdan ayrılacağını açıklamıştı. Bir süre sonra bu kararından vazgeçen ismin ne yapacağı merak ediliyordu. Son haberlere göre LCS, Amit Raizada’nın takımdan uzaklaştırılması için yönetime bir hafta daha süre tanıdı.

Yaşanılması ciddi bir “rezalet” olan bu durumun medyaya taşınmasıyla herkesin haberi oldu. Bu konuda Dexerto’ya teşekkür etmek gerek. Rick Fox’un maruz kaldığı ırkçılık espor sektöründeki birçok kişi ve taraftarların sağduyusuyla büyük tepki topladı. Yaşananların detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. LCS, daha önce takıma ırkçı yöneticiyle yolların ayrılması için 60 gün vermişti. Şimdi ise bir hafta ekstra süre tanındı.

Bu olayın nasıl sonuçlanacağı birçok kişi tarafından merak ediliyordu. Yönetimde yer alan ve aynı zamanda takımın kurucu ortağı olan eski NBA oyuncusu Rick Fox, istifa edeceğini belirttikten sonra taraftarların ve sektördeki önemli kişilerin tavsiyeleriyle bu fikrinden vazgeçti. Riot Games bu konunun çözülmesi için Echo Fox yönetimine bir hafta daha süre tanıdı. Bu bir haftalık süre içinde yönetim kurulu üyesi Amit Raizada’yla yolların ayrılması bekleniyor.

Bu durumun sonuçlanmasının ardından Echo Fox yönetimi geleceği çok daha sağlıklı bir şekilde planlayacaktır. Bakalım önümüzdeki bir hafta içinde nasıl gelişmeler olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir