League of Legends League of Legends Haberleri

LCS Play-off eşleşmeleri belli oldu

Gece oynanan mücadelelerin ardından LCS Play-off eşleşmeleri kesinleşti.

LCS Yaz Mevsimi bir hayli çekişmeli geçti. Team Liquid bir kez daha ilk sırayı alırken 4 takım son güne kadar play-offlara katılmak için mücadelesini sergiledi. İkincilik için ise Cloud9 ve CLG karşı karşıya geldi. 3 tiebreak mücadelesinin ardından LCS Play-off tablosu da belli oldu. Team Liquid ve Cloud9 direkt olarak yarı finale yükselirken, TSM, Clutch Gaming, OpTic Gaming ve CLG çeyrek final için yerlerini aldı.

LCS Yaz Mevsimi Çeyrek Final Eşleşmeleri

  • TSM – Clutch Gaming
  • CLG – OpTic Gaming

Dün oynanan mücadelelerin ardından Cloud9 ve CLG aynı galibiyet sayısında olduğu için tiebreak maçı oynadı. Cloud9, 24 dakika süren mücadelede CLG karşısında zorlanmadı ve ikinci sırayı alıp adını yarı finale yazdırdı. CLG ise normal sezonu üçüncü sırada bitirmiş sayıldı ve normal sezon altıncısı olan OpTic Gaming’le eşleşti. OpTic Gaming ise play-offlara katılabilmek için 100 Thieves ve Golden Guradians’la tiebreak maçına çıktı. İki ekibi de mağlup etmeyi başaran OpTic çeyrek finale adını yazdırdı.

Diğer LCS Yaz Mvsimi Çeyrek Final eşleşmesinde TSM ve Clutch Gaming karşı karşıya gelecek. Broken Blade’li TSM geçtiğimiz mevsime kıyasla biraz daha sönük bir performans sergiliyor. Ormancı konusunda sıkıntılar yaşayan ekip formda bir Clutch Gaming’e karşı boy gösterecek. Clutch, ligde oynadığı son 3 maçı kazanarak play-offlara kalmayı garantilemişti.

Bu sonuçlarla birlikte Team Liquid ve Cloud9 yarı finalde rakiplerini bekleyecek. Bakalım LCS’te bu mevsimin şampiyonu kim olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir