League of Legends League of Legends Haberleri

LCS şampiyonu Team Liquid oldu

Finalde TSM’yi geriden gelerek 3-2 ile geçen Team Liquid, LCS şampiyonu olup MSI’ya katılma hakkı kazandı.

LCS finalinde TSM ve Team Liquid karşı karşıya geldi. Normal sezonu ilk sırada bitiren TL, yarı finalde FlyQuest’i geçerek finale ulaştı. TSM ise yarı finalde Cloud9’a karşı geriden gelerek seriyi 3-2 kazandı ve finalin yolunu tuttu. Finalde 2-0 geriye düşen TL, harika bir geri dönüşe imza atarak seriyi 3-2 kazandı ve şampiyonluğunu ilan etti.

1. Maç

Team Liquid serinin ilk maçında orta koridora Heimerdinger seçiminde bulundu. İki takım da agresif başladı. Finalin ilk kanını üst koridorda Impact, Akaadian’ı katlederek kazandı. TSM, Bjergsen’in muazzam oynadığı takım savaşını kazanarak orta oyunda büyük avantaj yakaladı. Broken Blade harika bir Vladimir performansı sergiledi. İki takım da makro oyun konusunda iyi bir iş başardı ve birbirinden hata bekledi. TSM bu noktada bir tık daha iyi oynadı ve takım savaşlarını kazanmayı başardı. Takım ilk maçı 40 dakikada kazandı.

2. Maç

TSM tarafı alt koridorda Sona- Taric ikilisine gidip bir de orta koridora Lux seçimini yaptı. İlk kanı alt koridorda Akaadian almayı başardı. TSM takım savaşlarında eksik olsa bile bir şekilde daha iyi oynayan taraf oldu. Bu da takıma büyük bir üstünlük getirdi. Broken Blade yine harika bir maç oynadı ve Irelia seçimiyle takım savaşlarında belirleyici nokta oldu. TSM  üstünlüğünü kabul ettirerek maçı 35 dakikada bitirdi ve seride 2-0 öne geçti.

3. Maç

TSM ilk kanı yine alt koridordan almayı başardı. İlk iki maça kıyasla çok daha aktif bir erken oyun izledik. Özellikle alt koridorda iki takım da ipleri eline almaya çalıştı. Takım savaşları uzun bir süre çok yakın geçti. Takımlar dakika 30’a kadar savaşlardan neredeyse her seferinde eşit çıktı. Bu dakikadan sonra ise Team Liquid oyuna ağırlığını koydu. Skarner ultisiyle kilit isimleri yakalayan ekip maçta yavaş yavaş öne geçti. Baron’u alan TL kuşatmalara başladı. 40. dakikada son takım savaşını da kazanan ekip seride durumu 2-1’e getirdi.

4. Maç

İlk kanı orta koridordan almak isteyen TSM için bu plan kabusa dönüştü. Xmithie’nin harika zamanlaması pozisyonun Team Liquid lehine sonuçlanmasında etkili oldu ve erken oyunda TL büyük üstünlük yakaladı. TL ormancısı harika bir oyun çıkardı. Xmithie haritanın her tarafında oyunlar yaparak koridorlarını bir hayli öne geçirdi ve Team Liquid bu sayede rahat sayılabilecek bir galibiyet aldı. Mücadele 25 dakikada son buldu ve seride durum 2-2’ye geldi.

5. Maç

Broken Blade harika bir oyunla üst koridorda ilk kanı almayı başardı. TSM ejderleri rakibine bırakmadı ve haritada çok baskın bir oyun sergiledi. 30. dakikada katliam yapan ekibin maçı kazanacağı düşünülüyordu. Zven çok kritik hatalar yaptı. Nişancı Baron alanında yakalanınca rakibe adeta güçlendirmeyi hediye etti. Kadim Ejder savaşında da büyük bir hata yapan oyuncu çok kötü bir oyun geçirdi. Bu hataları iyi değerlendiren TL, 45. dakikada seriyi bitirmeyi başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir