League of Legends League of Legends Haberleri

LCS’te son playoff biletini Echo Fox kaptı

CLG galibiyetinin ardından LCS’te son playoff talihlisi Echo Fox oldu.

Mücadelenin son bulmasıyla sıralama kesinleşti. Galibiyet serisini dört maça çıkaran Echo Fox maç içinde aldığı başarılı kararlarla kompozisyonunu çok iyi kullandı.

Fox tamamen geç oyuna dayalı bir kompozisyon kurdu. Vladimir, Kassadin ve Jinx seçimleriyle aslında tek yapmaları gereken erken ve orta oyunda fazla geri düşmemeleriydi. CLG’de Wiggily maça agresif bir orman yoluyla başladı. İlk kanı üst koridordan almayı başaran takım Rush üstünde baskı kurmaya çalıştı. Buna karşın Rush başta biraz geri düştü ancak orta oyunda kendini toparladı ve takımına büyük katkı verdi. CLG’nin orta ve alt koridorda elde ettiği minyon farkı takım altınlarına da yansıdı.

PowerofEvil üstünlüğünü iyi kullanarak Fenix’i bire birde katletti. Orta koridordaki baskısını sürdüren ekip 15 dakikada 4000 altın öne geçti. POE çok iyi bir performans sergiledi. Echo Fox tarafında ise Rush üst koridorda baskıyı sürdürdü ve Darshan’ı oyundan düşürmeyi başardı. Oyuna kötü başlayan Solo bu yardımla birlikte takımının kilit noktalarından biri oldu. Kaotik takım savaşlarını daha iyi oynayan taraf Echo Fox oldu. Nişancı Apollo mücadelenin sonunda beşte beş yapmayı başardı.

Bu sonuçla birlikte LCS’te playofflara kalan takımlar belli oldu. Turnuvanın ödül havuzu 200.000$. TSM- Echo Fox, FlyQuest-Golden Guardians eşleşmeleri kesinleşti. Normal sezonu lider bitiren Team Liquid ve ikinci Cloud9 yarı finalden başlarken Liquid hangi çeyrek final galibiyle karşılaşacağını seçebilecek. Turnuvanın kazananı MSI’a, ilk üç ise Rift Rivals’a katılım hakkı kazanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir