League of Legends League of Legends Haberleri

LCS Yaz Mevsimi fikstürü açıklandı

LCS Yaz Mevsimi fikstürü belli oldu, mevsimin ilk mücadelesi Cloud9 ve FlyQuest arasında oynanacak.

League of Legends arenasında en erken başlayacak liglerden biri olan LCS’in başlangıç tarihi 1 Haziran. Yüksek bütçelerle transfer edilen dünyaca ünlü oyuncuların kozlarını paylaşacağı lige az bir süre kaldı. Başlangıça az bir süre kalmışken, Riot Games lig fikstürünün tamamını açıklama kararı aldı. Buna göre LCS Yaz Mevsimi açılış maçı Cloud9 ve FlyQuest arasında oynanacak. Fikstürün tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

Son şampiyon Team Liquid, LCS Yaz Mevsimi’ndeki ilk maçına TSM karşısında çıkacak. Son finalistlerin mücadelesi bir hayli çekişmeli geçecek gibi gözüküyor. İlk gün maçlarına baktığımızda dikkat çeken eşleşmeler bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ligimizden Ruin’i transfer  eden CLG’nin geçtiğimiz mevsimi kötü geçiren 100 Thieves karşısında vereceği sınav. Bir diğeri ise ikinci gün oynanacak TSM-CLG mücadelesi olabilir. Bu mücadelede Ruin ve Broken Blade’in oyunlarını izleyeceğiz.

Team Liquid, MSI 2019’da finale kalarak büyük bir başarıya imza attı. LCS ekibi, turnuvanın yarı finalinde son Worlds şampiyonu Invictus Gaming’i mağlup etti. Ligin bu başarısının ilerleyen mevsimlerde kalıcı olup olamayacağı konuşuluyor. Kadro kalitelerine baktığımızda bir hayli üst seviyede olan LCS’in başarı için geçtiğimiz yıllardaki Kore modelini uygulaması ligi maddi olarak inanılmaz seviyelere ulaştırabilir.

Ligin başlangıç tarihi 1 Haziran. En önemli maçlardan bir tanesi ilk günden oynanacak. Bakalım bu mevsim LCS şampiyonu hangi takım olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir