League of Legends League of Legends Haberleri

LCS’te ilk finalist TSM oldu

LCS yarı finalinde 5 maçın sonunda Cloud9’u mağlup eden TSM, finale adını yazdıran ilk takım oldu.

Normal sezonu ikinci sırada bitiren Cloud9 ve hemen arkasında üçüncü bitiren TSM yarı finalde karşı karşıya geldi. Seriyi anlık olarak ortalama 250000 kişi izledi. Broken Blade ve Nisqy’nin kaşılaştığı mücadelede gülen taraf TSM oldu. 2-0’dan geri gelen TSM harika maçlar izletti. Broken Blade ise seri boyunca çok iyi oynadı. Diğer tarafta ise Team Liquid ve FlyQuest bugün karşı karşıya gelecek. Bu maçın galibi ise finalde TSM’in rakibi olacak.

1. Maç

Cloud9, Sona-Taric alarak alt koridorda alışılmışın dışında seçimler yaptı. Öbür tarafta ise Zven, Vayne tercihinde bulundu. TSM ilk kanı alt koridordan çıkardı. Orta koridorda ise iki takım skorları takasladı. Broken Blade, Licorice’yi bire birde katletmeyi başardı. Svenskeren ormanda iyi iş yaptı. Orman ve orta koridor ikilisi daha iyi olan C9 tarafı haritayı kontrol altına aldı. Ancak Broken Blade harika bir Akali performansı ortaya koydu ve takımını maçta tuttu. Bu çaba TSM’e yetmedi ve C9 ilk maçı 26 dakikada kazanmayı başardı.

2. Maç

Akaadian iyi bir rota izleyerek Sveneskeren’den daha fazla orman kampı almayı başardı. Nisqy, Okyanus Ejderi’ni çalarak takımı için yoktan bir objektif aldı. İlk kanı ise alt koridorda Svenskeren aldı. TSM ormancısı ilk maçta olduğu gibi sönük bir performans sergiledi. Ejder savaşıdna 4 skor almayı başaran C9 maçta çok önemli bir üstünlük yakaladı. Ardından yapılan savaşta TSM 3 skor alırken C9 2 skor aldı ve altın farkı 3000 civarına düştü. Bunun üstüne C9 bir savaş daha kazanınca Baron’u da aldı ve maçı artık kazanacağı hamleleri yapmaya başladı. 27 dakika süren mücadelenin galibi olan Cloud9 seriyi 2-0’a getirdi.

3. Maç

Svenskeren serinin üçüncü maçında ormanda Akaadian’ı bir hayli rahatsız etti. İlk kanı üst koridorda pozisyonu çok iyi oynayan Broken Blade aldı. Buradan kuleyi de alan TSM sabırlı oyununun karşılığını aldı. Ekip ilk iki maçın ardından onlardan asıl bekleneni verdi. Takım olarak uyumlu oyununu sürdüren TSM objektifleri topladı. İki takım da çok dikkatli oynadı. Özellikle TSM en ufak hatasında maçı kaybedebileceğinin farkındaydı. Bjergsen harika bir Akali oyunu oynadı. Geç oyunda rakip hataları daha iyi değerlendiren taraf olan TSM, 43 dakikada mücadeleyi kazanıp seride durumu 2-1’e getirdi.

4. Maç

Oyunu çok iyi takip eden Broken Blade ilk kanı orta koridorda almayı başardı. Akaadian seri genelinde çok hata yaptı. Bu maçta da birkaç hata yapan isim kendini toparladı ve takımına büyük yarar sağladı. Erken oyunu çok etkili geçiren Akaadian, Svenskeren’e karşı çok daha iyi bir oyun geçirdi. Takım savaşlarını daha iyi oynayan taraf TSM oldu. Objektifleri de toplayan ekip çok az hata yaptı. Ekip 25 dakikada mücadeleyi kazanıp seriyi son maça uzattı.

5. Maç

C9 orman ve orta koridor ikilisi TSM’e göre daha iyi bir iş çıkardı. İlk kanı TSM alsa da çıkan savaşta 3 skor çıkaran C9 takası eşitlemeyi başardı. Cloud9 küçük savaşları daha iyi oynayan taraf oldu. Orta oyuna geçildiğinde Team Solo Mid kontrolü eline aldı. Rakibinin hatalarını çok iyi değerlendiren ekip altın farkını da kapamayı başardı. Bu dakikadan snra hataya yer olmadığı için iki ekip de çok sakin oynadı. Maç bir o tarafa bir bu tarafa gitti. Ardından TSM üstünlüğünü kabul ettirdi ve iyi makro oyunuyla mücadeleyi 40 dakikada kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir