League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends’ta dış kuleler güçlendiriliyor

Sezon öncesi dönem güncellemesi için planlarını yavaş yavaş açıklamaya başlayan Riot Games, League of Legends’ta dış kuleleri güçlendirmeyi hedefliyor.

Tam anlamıyla kaos halinde geçen Sezon 8, maçların 15 dakikada tamamlanması ve geri dönüşlerin imkansızlaşması gibi problemlere yol açmıştı. Elbette adeta deneme tahtası olan sezonda bu duruma yol açan birçok yenilik bulunuyordu. Ofansif statların arttırılması ve defansif özelliklerin neredeyse yok edilmesi, maçların daha agresif ve hızlı geçmesine yol açtı. Bunda kulelerin de hızlı bir şekilde eritilmesinin payı var.

Kulelerin hızlı bir şekilde erimesini önlemeyi planlayan Riot’ın planları şu şekilde:

–     Dış kuleler oyuna artık bir bariyer ile başlayacak. Kulenin canının üstünde 5 küçük can barı bulunacak. Her parça yok edilebilir olacak ve bunu yok eden oyunculara altın verecek. 10 dakika civarında ise bu ekstra defans kalkacak ve kuleler daha kolay yok edilebilecek.

–     Bu değişiklik koridor aşamasının daha sağlıklı ve gerektiği uzunlukta oynanmasını sağlayacak. Fakat bununla birlikte yine de güçlü koridor performanslarını bariyerlerin yok edilmesiyle de ödüllendirecek.

–     Ek olarak kulelerin hasarı erken oyunda arttırılacak. Erken dakikalardaki kule altı savaşlarını daha idare edilebilir hale getirmek isteyen Riot’ın bu konuyu da gözden geçirdiğini belirtelim.

Geliştirici bloğunda yapılan açıklamada bu bariyerlerin koridor aşamasını dramatik bir şekilde etkilemeyeceği belirtilse de kartopuna ihtiyaç duyan şampiyonların daha da güçleneceğini, koridorda geçirilecek zamanın ciddi anlamda etkileneceğini söylemek mümkün. Bu değişiklikler ormancının tek bir baskınıyla koridor kulesini almasını da engelleyecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir