League of Legends

League of Legends güç sıralamasında Griffin tahtından indi

Haftalık uluslararası League of Legends güç sıralamasında Griffin liderlik koltuğundan indi.

Griffin’in 12-0 lık serisinin ardından, bu hafta iki yenilgi birden alması herkesi şaşırttı. Griffin’in gösterdiği olağanüstü performans, herkesin aklına LCK’yi de MSI’ı da kesin kazanır düşüncesini sokmuştu. Bu haftaki performansıyla ise Griffin bir anda gözden düştü.  Özellikle Gen.G karşısında aldıkları mağlubiyette çok kötü bir performans gösteren Griffin, bu hafta hem makro hem de mikro oyundan sınıfta kaldı. 9.5 yamasının Griffin’e yaramadığını söylemek yanlış olmaz. Bu haftaya bir de Afreeca Freecs mağlubiyeti ekleyen Griffin listede ilk sıradan, 5.sıraya kadar düştü.

Listede bu hafta en çok göze çarpan takım ise Fnatic. İlk 10 haftada aldıkları 7 mağlubiyetle ligde son sıralara kadar düşen takım, üst üste 8 galibiyet alarak ligi üçüncü sırada bitirdi. Worlds 2019 finalisti takım, sezon başında takımdan ayrılan Caps’in yerine, Mad Lions takımından genç yetenek Nemesis’i getirmişti. Ligin ilk 5 haftasında alınan kötü sonuçların ardından ise bunun en büyük nedeni olarak, Caps’ten sonra takım ruhunu kaybetmeleri olarak gösteriliyordu. Takım olarak uyumu yakalayan ekip, sekiz galibiyetle beraber hem eleştirelere cevabını verdi, hem de kendi aralarındaki uyumu pekiştirdi. Bu sonuçların ardından Fnatic, listede bu sezon ilk defa ilk 10’a girdi ve yine ilk defa G2 Esports’u ilk 10’un dışında bırakmış oldu.

Bu haftanın parlayan takımı ise Invictus Gaming. IG bu hafta kolay bir fikstüre sahip olsa da, son 3 maçında da 2-0’lık galibiyetler aldı. Bu maçlarda ortaya koydukları oyunlar ve sergiledekleri performanslar çok başarılıydı. Bunların üstüne listede 2.sırada bulunan Topsports Gaming, WE’ye kaybedince, listenin ilk sırasına Invictus Gaming yerleşti. Son Worlds şampiyonu IG, oyununu tekrar en üst seviyeye çıkarmışa benziyor.

Listenin ilk 10 sırası şöyle:

1. Invictus Gaming

2. Topsports Gaming

3. SK Telecom

4. FunPlus Phoenix

5. Griffin

6. JD Gaming

7. Royal Never Give Up

8. Sandbox

9. Kingzone Dragon X

10. Fnatic

Listede sadece 5 ana lig bulunuyor ve bu yüzden ülkemiz takımları listede yok.

Her hafta açıklanan güç sıralaması listesini sitemizden takip edebilirsiniz.

Listenin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir