League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends güç sıralamasında yeni lider SK Telecom T1

26 Mart tarihi itibariyle uluslararası League of Legends güç sıralamasında yeni lider SK Telecom T1.

Haftalık olarak açıklanan ve 5 büyük ligdeki tüm takımların sıralandığı Uluslararası League of Legends güç sıralamasını sizin için özetledik.

1.SKT

SKT, 2018’deki facia sezondan sonra,  geçen seneden beri ilk defa, tekrardan dünyanın en iyi takımı konumunda. SK Telecom takımının listenin başında olmasının sebebi sadece maçlarını kazanıyor olması değil. İleride de kimle karşılarsa karşılaşsın, maçlarını kazanmaya devam edeceğinin sinyalini veriyor olması. Bunun sebebi ise takımda bir oyuncu kötü oynasa bile, diğer oyuncuların bu açığı kapatacak yetenekte olması.

Bu kadar yıldızın bulunduğu kadro, sene başında aldıkları yenilgilerin sebebi olan uyumsuzluk sorununu aştığını ve artık bir takım, hatta en iyi takım olduğunu herkese gösterdi. Bir süre boyunca yerini koruyacak gibi görünen SK Telecom T1, listenin en üstünde bulunuyor.

2.Griffin

Griffin takımı ise geçen hafta beşinci sıraya kadar düşmüştü. Griffin hakkında çıkan takımın batmaya başladığı dedikodularının abartılı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bir haftalık kötü gidişat, Griffin’in kötü olduğunu ya da battığını göstermiyor. Yalnızca, kusursuz gibi görünen bu takımın da bazı sıkıntıları olduğunu gösteriyor.

Geçen hafta ligden düşmemek için savaşan iki takıma yenilen Griffin, bu hafta playoff için oynayan Hanwha Life ve Damwon Gaming’e karşı kazandı ve ne kadar güçlü olduğunu herkese hatırlattı. Bu sonuçların ardından listede SKT’nin ardından 2. sıraya yerleşti.

3.Invictus Gaming

Geçen haftamızın lideri Invictus Gaming ise 3. sıraya düştü. Hala dünyanın en iyi takımlarından biri olduğunu bilmemize rağmen, Invictus Gaming’in çok büyük bir sıkıntısı var. IG oyuncularına da her röportajda sorulan sıkıntı, IG’nin her zaman savaş kovalaması. Sırf bu yüzden ligin en alt sıralardaki takımlarına bile oyunu kazanma şansı vermeleri. Geride olsalar bile sürekli savaş istemeleri, oyunu bir anda kaybetmelerine sebep olabiliyor. IG’nin bu hafta Bilibili Gaming’e kaybetme sebebi de tam olarak buydu.

Böyle bir sıkıntıya rağmen, Invictus Gaming geri kalan bir çok şeyde çok başarılı ve işte bu yüzden şu anda listenin üçüncü sırasında bulunuyor.

Listede ilk 10 sıra ise şöyle:

  1. SKT
  2. Griffin
  3. Invictus Gaming
  4. FunPlus Phoenix
  5. TopSports Gaming
  6. Kingzone Dragon X
  7. JD Gaming
  8. Royal Never Give Up
  9. Team WE
  10. Fnatic

Listede diğer dikkat çeken takımlar ise Kingzone Dragon X ve Team WE.

Yükselişini sürekli sürdüren Kingzone Dragon X, 6. sıraya kadar yükseldi ve LCK için sürpriz takım konumunda. Team WE ise LPL’de son 4 maçını da kazandı ve listede 9. sıraya kadar yükseldi.

İlk 10’da batıdan tek takım ise yine Fnatic. LEC bittiği için bu hafta maç yapmayan takım, listede aynı sırada kaldı.

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir