League of Legends

Haftalık Uluslararası League of Legends Güç Sıralaması Açıklandı

ESPN Esports’un yaptığı 12 Mart tarihli League of Legends güç sıralamasına göre ilk sırada hepimizin tahmin edeceği üzere LCK’den Griffin takımı bulunuyor.

Tarzan liderliğinde makro ve mikro oyunları neredeyse kusursuz oynayan Griffin, geçtiğimiz hafta SKT ile yaptıkları ve uzun süre unutulmayacak efsanevi maçtan 2-1’lik galibiyetle ayrılmıştı. LCK’de 12-0’lık muazzam performansıyla ilk sırada bulunan takım, uluslararası düzeyde de en güçlü takım olarak görülmekte.

Listenin ilk 10 sırasına ise Worlds’te yıllardır süregelen Kore hegemonyasına bu sene son veren Çin bölgesi damga vurdu.

İkinci sırada oyununu gün geçtikçe mükemmele doğru taşıyan TopSports Gaming bulunuyor. Otoritelerin makro oyunu böylesine güzel oynayan TopSports Gaming ve Griffin arasındaki olası bir maçı heyecanla beklediğini, Griffin favori gibi gözükse de 5 maçlık bir seride nasıl bir sonuç alınacağını kestiremediklerini de ekleyelim.

Listenin üçüncü sırasında ise Worlds 2018 şampiyonu Invictus Gaming bulunuyor. Worlds zaferinden sonra kadrosunu koruyan ve aynı performansı görmeyi beklediğimiz takım, beklenmedik birkaç yenilgiden sonra bu hafta kendini toparlamış gözüktü ve ne kadar güçlü olduğunu tekrar hatırlattı.

SKTelecom takımı ise kendisine 4.sırada yer buldu. Bu sene Faker etrafında kurulan, tecrübeli ve genç yıldızlarla dolu takım, ilk haftalardaki uyum sorununu aşmış gibi görünüyor ve potansiyeline tam olarak ulaşma yolunda devam ediyor.

İlk 10’da batıdan sadece 8.sıradaki Team Liquid ve 9.sıradaki G2 Esports bulunuyor. Sadece 5 büyük ligin kıyaslandığı ve ülkemiz takımlarının bulunmadığı listedeki önemli sıralamalar şöyle:

1.Griffin (LCK)
2.TopSports Gaming (LPL)
3.Invictus Gaming (LPL)
4.SKTelecom (LCK)
5.Royal Never Give Up (LPL)
6.FunPlus Phoenix (LPL)
7.JD Gaming (LPL)
8.Team Liquid (LCS)
9.G2 Esports (LEC)
10.Sandbox Gaming (LCK)

Listenin tamamına buradan ulaşabilirsiniz:
http://www.espn.com/esports/story/_/id/26242858/league-legends-global-power-rankings-march-12

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir