League of Legends League of Legends Haberleri

League of Legends, Intel Extreme Masters turnuvalarından çıkarıldı

2011 yılından bu yana düzenlediği her turnuvada League of Legends’a yer veren Intel Extreme Masters, Rift Rivals’ın duyurulmasının ardından turnuvalarında artık oyuna yer vermeyeceğini açıkladı. 

League of Legends ekosistemi her geçen yıl farklılaşıyor ve evrim geçiriyor. Uzun bir süredir uluslararası turnuvaların eksikliğinden yakınan izleyiciler, artık Temmuz ayından itibaren Rift Rivals adı verilen kısa turnuvalara kavuşuyor. Riot Games’in düzenlediği Mid-Season Invitational ve Dünya Şampiyonası dışında uluslararası turnuva bulunmuyordu. Sadece ESL ve Intel Extreme Masters iş birliği ile düzenlenen turnuvalarda League of Legends heyecanını takip edebiliyorduk.

Dün duyurulan Rift Rivals açıklaması ise bir geleneğin sonunu getirdi. Yapılan açıklama göre Riot Games, IEM etkinliklerinin artık “profesyonel oyuncuların ve taraftarların ihtiyaçlarını karşılayamadığına” inandığı için böyle bir karar aldı. IEM CEO’su Michal Blizcharz ise Riot Games ile görüştüklerini ve şirketin LCS takvimini IEM’e göre düzenlemek istemediğini ve turnuvadan ayrılmak istediğini belirtti.

Riot Games’in daha fazla uluslararası turnuva düzenlemesi, IEM’e olan ihtiyacı kaldırmış olabilir. Fakat turnuvanın sadece yazın düzenlenmesi, kış aylarındaki eksikliği giderme konusunda başarılı olmayabilir. Öte yandan League of Legends’ın IEM’den çekilmesi ise geç kalınmış bir karar olarak algılanıyor. Genellikle turnnuvalardaki karşılaşmalar takımların yaptıkları seyahate ve ayırdıkları vakite değmiyordu. Özellikle 2017 yılının başında alevlenen bu tartışma da, birçok LCS ekibinin turnuvaya katılım davetini reddetmesiyle sonuçlanmıştı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir