League of Legends League of Legends Haberleri

Play-offları garantileyen 4 LCS takımı belli oldu

League of Legends heyecanı tüm kıtalarda devam ederken, LCS’te son haftaya girilirken play-offlara kalacak 6 takımdan 4’ü kesinleşti.

Sezon başından beri büyük bütçelerle kurulu takımların birbirleriyle mücadele ettiği LCS’te bazı sürprizler yaşandı. Geçtiğimiz hafta playofflara katılamayacağı garantilenen 100 Thieves bunlardan biri. Süper takımlar kurulsa da farklı şartların devreye girdiği ligde normal sezonu başarılı bir şekilde bitirmeyi garantileyen 4 takım Team Liquid, Cloud9, TSM ve FlyQuest oldu.

Özellikle Team Liquid bu sezon yaptığı orta koridor ve destek değişikliğiyle geçtiğimiz seneye göre çok daha iyi görünüyor. Üst koridorda ligin en iyilerinden olarak gösterilen Impact, ormanda tecrübeli Xmithie, orta koridor Jensen ve alt koridor ikilisi Doublelift-CoreJJ ile çıktığı 16 maçtan 14 galibiyet alan ekip liderlik koltuğunda oturuyor. İkinci sıradaki Cloud9 orta koridoru Jensen’i Team Liquid’e kaptırınca yetenekli oyuncu Nisqy ile anlaşıp çoğuna göre bir kumar oynadı. Kalitesini konuşturan Türk asıllı oyuncu bu sezon Cloud9’ın başarısında büyük rol oynadı. Geri kalan rollerde de başarılı bir görüntü çizen ekip normal League of Legends sezonunu ilk iki sırada bitirmeyi garantiledi.

Ligin üçüncüsü TSM, Broken Blade transferiyle kendini buldu diyebiliriz. Geçtiğimiz seneye göre bir çıkış yakalayan ekip bu sezon oynadığı 16 maçın 11’ini kazanmayı başardı. Şu anda dördüncü sırada yer alan FlyQuest ise bu sezon herkesi şaşırtmayı başardı. Pobelter ve Wildturtle ile son haftaya girmeden playoffları garantilemeyi başaran ekip lig başında geri kalan kadrolara göre biraz daha sönük görünüyordu.

Ligin son haftasında 5 takım playofflar için mücadele edecek. Golden Guardians, CLG, Echo Fox, OpTic Gaming ve Clutch Gaming arasındaki çekişmede bakalım playofflara kalmayı başaran son 2 takım kimler olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir