League Of Legends Worlds 2023 | 1.Gün Sonuçları League of Legends

League Of Legends Worlds 2023 | İsveş Usulü Aşaması 1.Gün Sonuçları

Worlds 2023 tüm hızıyla devam ediyor! Bugün, yeni Worlds sistemini ilk kez gördüğümüz gündü. Gruplara ayrılmak yerine takımlar kura çekimleri ile rakiplerini belirlediler ve maç sonuçlarına göre 1-0’lar ve 0-1’ler olarak ayrıldılar. Böylece yarının kura gruplarını hazırlamış oldular. Bugün toplamda 8 karşılaşma oynandı.

League Of Legends Worlds 2023 | İsveç Usulü Aşaması Gün 1
League Of Legends Worlds 2023 | İsveç Usulü Aşaması Gün 1

Worlds 2023 Günün Sonuçları:

T1 – Team Liquid karşılaşmasında beklenmeyen şekilde yakın bir maç geçti. T1 oyunun erken ve orta aşamasında yaptığı yatırımların karşılığını alamamasıyla oyunda geriye düştü. Geç oyunda ise Baron savaşları ve takım savaşlarıyla hatalarını kapatan T1 maçı kazanmayı başardı. Oyun sonu skoru ise T1 15 – 14 Team Liquid’di.

C9 – MAD Lions maçı sakin ama hızlı bir maçtı. Maç 31 dakika da biterken oyun boyunca görülen skorlar klasik bir Worlds maçında olduğu gibi takım savaşlarından çıkan skorlardı. kompozisyon olarak da daha iyi olan Cloud9 takım savaşlarını da iyi oynayarak maçı kazanmayı başardı. Oyun skoru ise C9 10 – 3 MAD Lions’du.

GenG – GAM Esports maçı beklenildiği gibiydi. Ön Eleme Aşaması’ndan Worlds’e katılmayı başaran Vietnam temsilcisi GAM Esports maçda fazla bir varlık gösteremedi ve maç 22 dakika da bitti. Oyun skoru ise GENG 22 – 5 GAM Esports’du.

Günün en çekişmeli serisi G2 Esports – Dplus KIA karşılaşmasıydı. Maçın birden fazla kırılma noktası olduğu için yazı ile pek anlatılabilecek bir karşılaşma değildi. Canyon’un flankleri, Caps’in playzleri, Broken Blade’in bazı riskli haraketleri… Uzun bir maçtı, 42 dakika sürdü. Zamanınız varsa izlemenizi öneririz. Oyun skoru ise G2 Esports – 16 9 Dplus KIA.

Weibo Gaming – NRG maçı beklenildiği gibiydi. LPL temsilcilerinden WBG, farkını ortaya koyarak maçı hızlıca bitirdi. Maç 30 dakika sürerken oyun skoru ise WBG 12 – 3 NRG’di.

LNG Esports – FNATIC maçında FNC beklenilen altında kaldı. LNG’nin kazanması tabi ki beklenilen şeydi ama FNATIC’den insanlar daha iyi bir oyun bekliyorlardı. Oyun skoru ise LNG 22 – 9 FNC’di.

Bilibili Gaming – KT Rolster maçı çekişmeli geçerken kazanan taraf LPL temsilcisi BLG oldu. Oyun skoru ise BLG 20 – 10 KT.

İsveç Usulü Aşaması İkinci Gün Eşleşmeleri İse:

Worlds 2023 | 1-0 Takımların Eşleşmeleri
Worlds 2023 | 1-0 Takımların Eşleşmeleri
Worlds 2023 | 0-1 Takımların Eşleşmeleri
Worlds 2023 | 0-1 Takımların Eşleşmeleri

 

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir