League of Legends

LeBlanc, Yasuo ve Azir’e güncelleme geliyor

Eski Köye Yeni Adet Serisi: Lee Sin ve LeBlanc

Son dönemin popüler şampiyonlarından LeBlanc ve bir süredir profesyonel sahnede pek sık görmediğimiz Yasuo ile Azir’e güncellemeler yolda.

Riot Games çalışanı Meddler, her zaman olduğu gibi bu hafta da şirketin resmi internet sitesi üzerinden oynanış üzerinde yapmayı düşündükleri çalışmaları oyuncular ile paylaştı. Açılan başlıkta Gnar ile Kindred’de ufak dengelemeler yapılabileceğini belirten Meddler, bir kullanıcının sorusu üzerine Yasuo, Azir ve LeBlanc hakkında da açıklamalar yaptı. Bilindiği üzere Azir’in yetenek setindeki problemler ve Yasuo’nun inanılmaz yüksek oranlardaki yasaklanma oranı, bu iki şampiyonu neredeyse oynanamaz hale getirdi. LeBlanc ise oynayan kişi için oldukça iyi bir durumda iken, rakip için çekilmez olabiliyor. Şöyle ki, şampiyonun E yeteneği olan zincirin menzili öylesine fazla ki, rakibe isabet ettikten sonra kaçma veya kalabalık kontrolü uygulama karşılıklarının ortaya çıkarılmasına neredeyse izin vermiyor.

Bu eleştirilerin doğruluk payına sahip olduğunu belirten Meddler, Azir ve LeBlanc üzerinde incelemelere devam ettiklerini söyledi. Ne kadar ve nasıl bir değişiklik gerektiği konusunda çalışmalar yapıldığını ifade eden Riot çalışanı, Yasuo hakkında da birkaç açıklamada bulundu, şöyle ki: “Şampiyonun bir şeylere ihtiyacı olduğunu biliyoruz, ancak problemin ufak bir dengeleme ile mi yoksa daha büyük bir güncelleme ile mi çözülmesi gerektiğine henüz karar veremedik.” Açıklamalara bakarsak Azir ve LeBlanc yetenek setleri üzerinde bir takım güncellemeler almaya yakın gibi gözüküyor. Yasuo’da da bir şeylerin değişeceği kesin gibi, ancak bunun ufak bir dengeleme mi, yoksa şampiyonun oynanışını değiştirecek büyük bir güncelleme mi olacağı henüz belli değil. Konu hakkında yeni açıklamalar yapıldıkça biz de sizleri bilgilendirmeye devam ediyor olacağız.

4 Yorum

4 Comments

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.