League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 1. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Espor severlerin merakla beklediği Avrupa ligi LEC Yaz Mevsimi’nde ilk hafta ilk gün maçları tamamlandı. Mevsimin ilk kazananları G2 Esports, Team Vitality, SK Gaming, Rogue ve Fnatic oldu.

Mevsimin ilk maçı geçen mevsimle aynıydı. G2 Esports vs MAD Lions karşılaşmasında gülen taraf son şampiyon G2 Esports oldu. Ardındaki maçta geçtiğimiz mevsimi son sırada kapatan Team Vitality ve Schalke 04 karşılaşmasını izledik. Bu karşılaşmada beklenmedik şekilde gülen taraf Team Vitality oldu. Günün bir başka şaşırtan karşılaşması ile SK Gaming ve Origen arasında yaşandı. Mevsimi 3. bitiren Origen, 9. sıradaki ekip SK Gaming’e mağlup oldu. Günün 4. karşılaşmasında ise gülen taraf Rogue oldu. Herkesin heyecanla beklediği kapanış karşılaşması günün en heyecanlı geçen karşılaşmasıydı. Kobbe’nin evi Misfits Gaming’e geri dönmesiyle takım geçen mevsimden çok daha güçlü gözüküyor. Öyle ki maçı erken ve orta oyunda domine eden Misfits maçı bitirmeyi bilemedi ve Fnatic muazzam bir geri dönüşle galip taraf oldu.

LEC 2020 Yaz Mevsimi 1. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • G2 Esports | 1-0 | MAD Lions
  • Team Vitality | 1 – 0 | Schalke 04
  • SK Gaming | 1 – 0 | Origen
  • Rogue | 1 – 0 | Excel Esports
  • Misfits Gaming | 0 – 1 | Fnatic

G2 Esports vs MAD Lions

Mevsimin ilk kanı 4. dakikada Wunder, Jankos, Caps üçlüsünün MAD Lions üst koridoru Orome’ye kule altı baskını atmasıyla döküldü. Buna karşılık olarak yaklaşık 2 dakika sonra ormancı Shad0w da Wunder skorunu kule altı baskını sonucunda aldı. Ormancının üst koridorda olduğunu gören G2 tarafı maçın ilk ejderini aldı. Shad0w’un orta koridorda Alamet’i açması sonucunda çıkan savaşta iki nişancı da iki skor buldu.

12. dakikada alt koridor ikilisiyle birlikte ejdere başlayan Shad0w, Jankos’un güzel oyunuyla ejderi çaldırdı. Ardından çıkan 5’e 5 savaşta G2 1 skor vererek 4 skor birden buldu. G2 tarafı 18.dakikada 3. ejderi de aldı. 24. dakikada ruh ejderi için çıkan savaşta G2 hem Alev Ruhu hem de Katliam aldı. Bu savaşın ardından 2 inhibitör açan G2 yaklaşık 9 bin altınlık bir üstünlüğü vardı.

27. dakikada G2’nun Baron bile almadan bitirdiği maçta skor 22-5, altın farkı 11 bindi.

Team Vitality vs Schalke 04

Erken oyunun çok sakin geçtiği maçta Team Vitality alt koridoruyla birlikte Nji maçın ilk ejderini aldı. Maçta ilk kan 8. dakikada Milica’nın orta koridorda destek oyuncusu Nukes’a ölmesiyle döküldü. Vitality tarafı 10. dakikada Alamet’le birlikte üst koridor kulesini indirdi. Altın, nişancı Comp ve ormancı Nji arasında paylaşıldı.

12. dakikada S04 çok rahat bir ejder aldı. 18. dakikada Vitality’nin başladığı ejderi S04 çaldı ama ardından çıkan savaşta S04 2 skor verdi. 23. dakikada Vitality tarafı ejder sayısını eşitledi. 27. dakikada Skarner sayesinde Nukes’u öldüren Vitality Baron’u da almayı başardı. 34. dakikada iki tarafın da ejder sayısı 3 oldu.

Bir bir objektifleri alan Vitality 40. dakikadan itibaren Baron’la da birlikte gaza bastı. 45. dakikadaki son takım savaşını da kazanarak maçı bitirdiler. Skor 9-3, altın farkı 12 bindi.

SK Gaming vs Origen

SK tarafı 6. dakikada maçın ilk ejderini aldı. Ardından çıkan takım savaşında iki ekip de 2 skor buldu. 12.dakikada Origen ejderi alırken SK Gaming ilk kuleyi düşürdü. Çok organize oynayan SK Gaming 17. dakikada 2. ejderlerini de aldı. 20. dakikada SK Gaming’in başlattığı uzun soluklu takım savaşında gülen taraf 2 skor alıp 1 skor veren Origen oldu. 23. dakikada Origen’in başladığı ejderi SK ekibi çalmayı başardı.

28. dakikada rakibinin ruh ejderini almasını istemeyen Origen güzel bir savaş yaptı ve 3 skora 1 skor takasladı, üstüne 2. ejderlerini de hanelerine yazdılar. 30. dakikada SK Gaming Baron almayı başardı. Nukeduck’ı öldürdükten sonra direk Baron’a başlayan SK 36. dakikada 2. Baron’u da aldı.

Ruh ejderi savaşı öncesinde 4 skor birden bulan SK Gaming direk rakip üsse koştu ve 39. dakikada maçı bitirdi. Bitiş skoru 11-11, altın farkı 7 bindi.

Rogue vs Excel Esports

 

İlk kan 5. dakikada üst koridorda yapılan ikiye iki savaşta Inspired’ın Kryze’i öldürmesiyle döküldü. Rogue ekibi 7. dakikada ilk ejderi de aldı. Karşı tarafa oyun fırsatı vermeyen Rogue 13. dakikada üst koridorda ilk kuleyi ve ikinci kuleyi yıkmayı başardı. 18. dakikada Rogue ekibi maçın 3. kendilerinin 2. ejderini aldı.

Rogue’un skor veya kule almasıyla geçen maçta 23. dakikada 3. ejderi alıp ruh ejderi noktasına da gelen Rogue 2 bin altın üstünlüğe sahipti. 27. dakikada Special’ı öldüren Rogue Baron’u da aldı. Kryze buna karşılık olarak alt koridor inhibitör kulesini düşürdü.

29. dakikada ejdere gitmişler gibi gösterip rakibine pusu kuran Rogue 3 skor birden buldu ve maçı bitirdiler. Maçın bitiminde Rogue skorda 8-0, altında 6 bin üstünlüğe sahipti.

Misfits Gaming vs Fnatic

Günün son maçında ilk kan Razork’un 3. dakikada güzel orta koridor baskınıyla Nemesis’i öldürmesiyle döküldü. 4. dakikada alt koridor ikilileri arasında çıkan savaşta Kobbe, Hylissang skorunu almayı başardı. Ardından Misfits, maçın ilk ejderini de aldı. 8. dakikada orta koridorda FEBIVEN’i cezalandıran Selfmade, takımıyla birlikte Alamet’e yöneldi. Çıkan savaşta Hylissang düştü ve Misfits Alamet’i aldı.

10. dakikada alt koridorda Razork Bwipo’yu öldürerek bir başka savaş başlattı. Fakat savaşa sonradan katılan Selfmade işleri tersine çevirerek güzel oyunuyla 3 skor birden aldı. Ardından maçta ilk ejderlerini de alan Fnatic yaklaşık 700 altın öndeydi. Misfits 13. dakikada Alamet’le birlikte ilk kule altınını aldı.

17. dakikada Fnatic 2. ejderini aldı. 18. dakikada 2. alametle birlikte güzel bir kuşatma yapan Misfits, orta koridorun iki kulesini de indirdi. 21. dakikada Baron’a başlayan Misfits, Fnatic’in başlattığı savaşta sadece Doss’u kaybederek 3 skor ve ardından Baron aldı. Güzel kuşatma yapan Misfits’e tek cevap 27. dakikada Fnatic’in Bulut Ruhu almasıyla geldi. Çıkan savaşta 2 rakibi indiren Misfits 28. dakikada tüm inhibitörleri düşürmüştü.

31. dakikada Baron’a başlayan Misfits, Rekkles’a Baron’u kaptırdı ve Fnatic’in geri dönüşü başladı. Fnatic ardından çıkan savaşta 3 skor buldu. Fnatic 34. dakikada Kadim Ejderha’yı da ele geçirdi ve ondan sonrasında Misfits kuleleri savunamadı.

Maç 37. dakikada 14-15 skor ve Fnatic’in yaklaşık 7 bin altın üstünlüğüyle bitti.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir