League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 1. hafta 2. gün maçları tamamlandı

3 gün sürecek LEC 2020 Yaz Mevsimi 1. haftasının 2. günü de tamamlandı. Bu günün kazananları SK Gaming, Rogue, MAD Lions, Fnatic ve Origen oldu.

1.hafta 2. gün karşılaşmalarında 2 tane beklenmedik sonuç gördük. Bunlardan birincisi ilk gün Fnatic’e talihsiz bir biçimde kaybeden Misfits Gaming’in Rogue’a yenilmesi, ikincisi ise açık ara en iyi kadroya sahip olan G2 Esports’un Origen’e kaybetmesiydi. Diğer maçlar ise normal sonuçlardı. Geçen mevsimin sonlarına doğru iyi bir performans sergileyen Schalke 04, ilk gün de beklenmedik performans sergileyen SK Gaming’e yenilerek mevsime 0-2 başladı. MAD Lions vs Excel Esports ve Fnatic vs Team Vitality karşılaşmalarında ise beklenmedik şeyler yaşanmadı.

LEC Yaz Mevsimi 1. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • Schalke 04 | 0 – 1 | SK Gaming
  • Rogue | 1 – 0 | Misfits Gaming
  • Excel Esports | 0 – 1 | MAD Lions
  • Fnatic | 1 – 0 | Team Vitality
  • G2 Esports | 0 – 1 | Origen

Schalke 04 vs SK Gaming

Günün ilk kanı, dakika 2’de Trick’in üst koridora attığı baskın sonucunda döküldü. Maçın favori takımı SK dakika 5 ve 12’de zorlanmadan ejderleri aldı. Oldukça temposuz geçen maçın 13. dakikasında Odoamne, Abbedagge ve Nukes, Jenax’a kule altı baskını atmaya çalıştı. Bu baskın denemesi ZaZee’nin ultisiyle Jenax’ı koruması ve ardından Lurox’u öldürmesiyle başarısızlıkla sonuçlanmış oldu. Schalke’nin dakika geçtikçe geriye düştüğü maçta 17. dakikada SK Gaming 3. ejderi alarak ruh ejderi noktasına geldi. 22. dakikada ejder önünde çıkan savaş Schalke’nin kazanma ihtimalinin 0’a indiğini gösterdi. Alev Ruhu’nu ele geçiren SK Gaming o savaşta sadece Trick’i kaybederek 4 skor aldı. Ardından Baron’a giren ekip bu objektifi de zorlanmadan ele geçirdi.

29. dakikada çıkan savaşta SK Gaming kayıp vermeden 4 skor aldı ve maçı bitirdi. Schalke 04’ün hiçbir karşı direnç gösteremediğini gördüğümüz maçın skoru 1-11, aradaki altın farkı 13 bindi.

Rogue vs Misfits Gaming

Günün ilk sürpriz karşılaşmasında ilk kan daha 40. saniyede döküldü! 4 kişi alt koridor 2. çalısına pusu kuran Rogue, çalıya “facecheck” atan Doss’u öldürerek ilk kanı almış oldu. Maçtaki sonraki skor da 2. dakikada Doss tarafından verildi. 5. dakikada Razork’un üst koridor baskınıyla Finn skorunu aldığını gören Inspired hemen ilk ejderi takımına kazandırdı. Ardından pek bir aksiyon görmediğimiz maçta Inspired 11. dakikada 2. ejderi de aldı. 15. dakikada farklı koridorlardan 3 skor daha bulan Rogue altın farkını 4 bine çıkardı. 22. dakikada Misfits ekibi Baron’a başladı, canları azaldığından çıkmak zorunda kalan takım ardından çıkan savaşta 1 skor alıp 2 skor verdi. Ardından 24. dakikada orta koridorda 2 skor bulan Rogue rahat bir Baron aldı.

Baron’la birlikte tamamen gaza basan Rogue maçı 28. dakikada bitirdi. Misfits maçta hiçbir objektif alamadı. Son skor 17-2, altın farkı 13 bindi.

Excel Esports vs MAD Lions

Aksiyonsuz başlayan maçın 6. dakikasında alt koridor üstünlüğünü bulunduran Excel ilk ejderi aldı. Maçın ilk kanı 12. dakikada Carzzy’nin Special’ı öldürmesiyle döküldü. Üst koridorda çıkan savaşın devamında Shad0w ve Caedrel de gri ekrana bakmak zorunda kaldı. 14. dakikada Excel’in başladığı ejdere MAD Lions müdahale etmek istedi ve savaş başladı. İlk olarak Shad0w’un düştüğü savaşın devamında MAD Lions ejderi çalmayı başardı ve üstüne 3 skor buldu. Devamında Excel’in bir hamlesini göremediğimiz maçta MAD Lions 2. ejderini de hanesine yazdırdı. 23. dakikada orta koridorda Lions 4 skor daha buldu.

28. dakikada Baron alan MAD Lions ekibi üstüne Katliam yaptı. 29 dakika süren maçta skor 4-20, aradaki altın farkı yaklaşık 10 bindi.

Fnatic vs Team Vitality

Maçın ilk kanı 9. dakikada Hylissang’in Labrov’u çekmesiyle döküldü. Bu skorun ardından Fnatic tarafı ilk ejderi ve ilk kuleyi aldı. Karşılıklı alınan skorlarla devam eden maçta 15. dakikada Fnatic ejder sayısını ikiye çıkardı. Maçın sonraki aksiyonu da 20. dakikada Fnatic’in ejdere girmesiyle yaşandı. Ekip Milica skorunu ve ardından 3. ejderi aldı. 23. dakikada Baron alan Fnatic, altın farkını 6 bine çıkardı. 25. dakikada Okyanus Ruhu’nu da ele geçiren Fnatic’in kaybetmesi imkansıza yakındı çünkü Vitality maçta hiçbir etkinlik gösteremiyordu.

Baron güçlendirmesinden sonra tamamen gaza basan Fnatic maçı tam 28. dakikada bitirdi. Maçta skor 15-5, altın farkı 15 bin.

G2 Esports vs Origen

Günün sürpriz karşılaşması ve “Haftanın Maçı”nda ilk kan biraz ilginç bir şekilde döküldü. 4. dakikada alt koridora baskın atan Jankos Upset’i öldürmek için kule menziline girince hedefini öldüremeden kuleye düştü, skor da Destiny’e gitti. Maçtaki diğer skor da aynı dakika içinde Xerxe’nin alt koridora attığı baskın sonucu alındı. Oldukça aktif bir erken oyun geçiren Xerxe 7. dakikada takımına ejderi kazandırdı. Origen 13. dakikada ejder sayısını 2’ye çıkardı. Orta oyunda temponun biraz da yavaşladığı maçta 18. dakikada G2 ilk ejderini aldı. 22. dakikada orta koridorda Perkz ve Mikyx’i öldüren Origen Baron’a başladı. Baron’u çaldırmadan almayı başaran ekip ardından Jankos skorunu da alarak altın farkını 6 bine çıkardı. 28. dakikada 2 skor daha alan Origen Bulut Ruhu’nu ve ardından Baron güçlendirmesini ele geçirdi.

Baron güçlendirmesiyle birlikte güzel bir kuşatma yapan Origen maçı 32. dakikada bitirdi. Skor 4-15, altın farkı 13 bindi.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir