League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 1. hafta 3. gün maçları tamamlandı

Avrupa ligi LEC tüm hızıyla devam ediyor! Dün oynanan maçlarla lig ilk haftasını sonlandırdı. Son günün kazananları MAD Lions, Rogue, Misfits Gaming, Team Vitality ve Fnatic oldu.

Bu günün sonunda ligdeki sıralamalar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Günün sürpriz sonuçlarından biri G2 Esports’un Team Vitality’e yenilmesi oldu. Önceki gün de Origen’e yenilen G2 ekibi lige 6. olarak başladı. Beklenmedik bir performans sergileyen Rogue ise Fnatic ile ilk sırayı paylaşıyor.

LEC Yaz Mevsimi 1. Hafta 3. Gün Sonuçları

  • SK Gaming | 0 – 1 | MAD Lions
  • Schalke 04 | 0 – 1 | Rogue
  • Origen | 0 – 1 | Misfits Gaming
  • G2 Esports | 0 – 1 | Team Vitality
  • Fnatic | 1 – 0 | Excel Esports

SK Gaming vs MAD Lions

Kaiser tarafından Wukong destek gördüğümüz maç aksiyonsuz başladı. SK Gaming takımı 9. dakikada ilk ejderi aldı, buna karşılık olarak 4 kişilik MAD Lions oyuncuları Jenax’ı kule altı kesmeyi başararak ilk kanı aldılar. 15. dakikaya kadar 6 skor daha gördüğümüz maçta MAD Lions ilk ejderini rahatlıkla aldı. 20. dakikada Humanoid’in ölmesiyle başlayan savaşta SK tarafı 2, MAD Lions tarafı ise 3 skor buldu. Çok organize oynayan MAD Lions ekibi 23. dakikada Baron güçlendirmesini ele geçirdi. 3. ejderi de ele geçiren MAD 3 skor buldu.

Neredeyse her Maokai ultisinde bir şeyler çıkaran MAD Lions dominant bir performansla maçı 27. dakikada bitirdi. Skor 5-18, altın farkı 9 bindi.

Schalke 04 vs Rogue

Maçta ilk kan 4. dakikada Lurox’un üst koridora attığı baskında Finn’i öldürmesiyle döküldü. 7. dakikada ejderi de katleden Schalke maça önde başladı. 10. dakikada Alamet alan S04 12. dakikada 2. ejderi de aldı. 16. dakikada Larssen’in orta koridorda attığı üçte üçle Rogue maçta altın sayısını eşitledi. 19. dakikada ejderleri üçleyen Schalke ardından çıkan savaşta 1 skor verip 1 skor aldı. Maçın Rogue için dönüm noktası 24. dakikada çıkan ejder savaşıydı. Ejderi alan Rogue ekibi üstüne Katliam yaparak 3 bin altın öne geçti, ardından Baron güçlendirmesini de ele geçirdi. 32. dakikada çıkan savaşta Rogue ekibi 3 rakip oyuncuyu öldürdü. Ardından 3 kişi Innaxe’i almaya çalışan Rogue üyeleri Aphelios’un gücü yüzünden 2 skor verdi ve Innaxe’i de öldüremediler. 35. dakikada ejder öncesi çıkan savaşta Rogue 2 skor, 3. ejderlerini ve üstüne Baron aldı.

Bir savaş daha kazanan Rogue 39. dakikada maçı bitirdi. Skor 11-23,  altın farkı 14 bindi.

Origen vs Misfits Gaming

Bu maçın ilk kanı Origen’in 3 kişi Dan Dan’i kule altı baskınıyla öldürmesiyle döküldü. 12. dakikada 2. ejderini alan Misfits ardından çıkan savaşta 2 skor buldu. 23. dakikada Baron alan Misfits’e karşılık olarak Origen 2. ejderini ve ardından 2 skor aldı. FEBIVEN’in peşinden koşan Origen skoru almasına rağmen ardından Misfits’in oraya yetişmesiyle 2 skor ve üstüne 3. ejderi verdi.

29. dakikada 2. Baron’unu alan Misfits ardından 2 Origen oyuncusunu öldürdü. Ardından 30. dakikada rahatlıkla oyunu bitiren ekip 9 bin altın öndeydi. Maçın skoru ise 6-11‘di.

G2 Esports vs Team Vitality

Sürpriz maçın ilk kanı 4. dakikada Nji’nin alt koridor baskınıyla döküldü. İlk kanı alan Nji ardından takımına ilk ejderi de kazandırdı. 9. dakikada orta koridorda çıkan savaşta Vitality 4 skor birden buldu. 13. dakikada 2. ejderi alan Vitality yaklaşık 4 bin altın öndeydi. 23. dakikada orta koridorda çıkan savaşta Vitality, Nji ve Labrov’u kaybederek 4 skor daha buldu. 24. dakikada Okyanus Ruhu’nu ele geçiren Vitality ardından Baron güçlendirmesinin de sahibi oldu.

Baron güçlendirmeli minyonlarla rahat bir kuşatma yapan Vitality maçı son bir savaşla 28. dakikada bitirdi. Vitality’den zici diyebileceğimiz bir performans gördüğümüz maçta altın farkı 11 bin, skor ise 4-19′du.

Fnatic vs Excel Esports

Haftanın son maçı sakin başladı. Alt koridoru ittiren Excel tarafı 5. dakikada rahat bir ejder aldı. Maçta ilk savaşı 10. dakikada izledik. Tore’yi öldüren Selfmade ilk kanı almış oldu, savaşın devamında ise Excel Bwipo skorunu alarak durumu eşitlemiş oldu. Caedrel 12. dakikada 2. ejderi de aldı. Karşılıklı skorlarda devam eden maçta Fnatic 18. dakikada ilk, 23. dakikada 2. ejderini aldı. 28. dakikada Excel Esports onlar için felaketle sonuçlanacak bir karar verip Baron’a başladı. Sonradan canları azalan Excel üyeleri Fnatic oyuncularına ölerek 4 skor birden verdi ve Fnatic üstüne Baron’u da aldı. 29. dakikada 3. ejderi alan Fnatic 7 bin altın öndeydi.

Fnatic 30. dakikada maçı klasik bir Baron kuşatmasıyla bitirdi. Altın farkı 9 bin, skor 12-3‘tü.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir