League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 2. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Avrupa ligi LEC tam gaz devam ediyor. Dün oynanan maçlarla lig 2. hafta 1. gün karşılaşmalarını tamamladı.

LEC Yaz Mevsimi 2. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Rogue | 1 – 0 | Team Vitality
  • Misfits Gaming| 0 – 1 | SK Gaming
  • Schalke 04 | 0 – 1 | G2 Esports
  • Excel Esports | 0 – 1 | Origen
  • Fnatic | 0 – 1 | MAD Lions

Rogue vs Team Vitality

Maçtaki ilk aksiyon 2.dakikanın son saniyelerinde Nji’nin alt koridor baskını atıp Hans sama skorunu Comp’a kazandırmasıydı. 6. dakikada Vitality ilk ejderi aldı. Nji skorunu alan Rogue 11. dakikada rahat bir ejder aldı. Genellikle karşılıklı skor takasları ile devam eden maçta 17. dakikada Rogue 2. ejderi de aldı. Yakın bir mücadele izlediğimiz maçta genelde hareketleri yapan taraf Rogue, karşılık veren ise Team Vitality oluyordu. 27. dakikada Rogue güzel bir takım savaşıyla 3 skor ve üstüne Dağ Ruhu’nu ele geçirdi. Ardından Baron da alan Rogue yaklaşık 4 bin altın öndeydi.

Maçın sonlarına doğru Rogue’un çok daha iyi savaş yaptığı maçta Kassadin’in işe yaradığını çok görmedik. Maç Rogue’un Baron güçlendirmesiyle kuşatma yapmasıyla 31. dakikada bitti. Skor 12-6, altın farkı ise 8 bin.

Misfits Gaming vs SK Gaming

İlk kan 3. dakikada çalıya “kafa atan” Doss’un pusuda bekleyen Trick’le karşılaşıp ölmesiyle döküldü. 6. dakikada SK ekibi ilk ejderi aldı. 9. dakikada Alamet için çıkan savaşta ZaZee’nin de güzel oyunuyla SK 3 skor alıp 1 skor verdi. Alamet’in Gözü’nü ele geçiren taraf ise yine SK Gaming’ti. 11. dakikada 2. ejderini alan SK Gaming 3 bin altın öndeydi. 22. dakikada Bulut Ruhu’nu de ele geçiren SK sonradan çıkan savaşta 4 skor birden aldı. Jenax’ın “Dörtte Dört” attığı savaşta Misfits sadece Crownshot’ı düşürebildi. 25. dakikada Baron + 2 skor alan SK, 8 bin altın öndeydi.

Baron güçlendirmesiyle birlikte maçı 28. dakikada Katliam’la kapatan SK Gaming skorda 19-3 öndeydi. Altın farkı ise 13 bindi.

Schalke 04 vs G2 Esports

Sakin başlayan karşılaşmada 6. dakikada G2 ilk ejderi rahat bir biçimde aldı. Aynı dakikada Wunder, Odoamne’yi ‘solo kill’leyerek ilk kanı döktü.  11. dakikada Jankos ikinci ejderi aldı. Buna karşılık olarak Lurox üst koridorda Alamet’i açarak ilk kuleyi yıktı. 17. dakikada G2 yine hiçbir karşılık görmeden 3. ejderi ele geçirdi. 23. dakikada Schalke’nin başladığı ejderi çalan Caps, takımına Alev Ruhu’nu kazandırdı.

29. dakikada dört rakip oyuncuyu öldüren G2 maçı 1 buçuk dakika içinde bitirdi. Son skor 7-12, altın farkı ise 8 bindi.

Excel Esports vs Origen

Maçta ilk kan daha 1. dakikada döküldü. 4 kişi Alphari’yi sıkıştıran Excel rahat bir ilk kan aldı. Caedrel skorunu alan Origen 6. dakikada ilk ejderi aldı. 15. dakikada Alamet önünde çıkan savaşta ikiye iki skor takası yaşandı. Alamet’i alan taraf ise Excel oldu. 19. dakikada ejderi üçleyen Origen altında biraz gerideydi. 25. dakikada ejder için çıkan savaşta Origen kayıpsız 4 skor ve üstüne Okyanus Ruhu + Baron aldı.

Baron’u aldıktan sonra uzun bir süre boyunca sadece kuşatma yapan Origen maçı 31. dakikada bitirdi. Skor 4-15, altın farkı 7 bin’di.

Fnatic vs MAD Lions

Maçta ilk kan 3. dakikada Soraka tercihiyle izleyicileri şaşırtan Rekkles’ın Carzzy’i öldürmesiyle döküldü. 7. ve 13. dakikada Shad0w takımına ejderleri kazandırdı. 18. dakikada 3. ejderi de alan MAD Lions ardından çıkan savaşta 1 skor buldu. 22. dakikada Shad0w ve Humanoid’i öldüren Fnatic Baron güçlendirmesini ele geçirdi. 24. dakikada çıkan savaşta MAD Lions Bulut Ruhu’nu ele geçirdi ve 2 skor aldı. 30. dakikada Kadim için çıkan savaşın kazananı yine MAD Lions oldu ve Kadim Ejderha üstüne Baron aldı.

35. dakikada maçı bitiren MAD Lions 4 bin altın öndeydi. Skor ise 6-12‘ydi.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir