League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 2. hafta 2. gün maçları tamamlandı

Avrupa ligi LEC dün oynanan maçlarla 2. haftayı da geride bıraktı. Haftanın sonunda MAD Lions ve Rogue ligin en tepesindeki takımlar oldu.

Haftanın sonunda Schalke 04 hiçbir galibiyet alamadı. Excel Esports ise SK Gaming’e karşı sürpriz bir galibiyet aldı. G2 Esports, Rogue’un ilerleyişini durdurarak geçen haftaki 2 sürpriz mağlubiyeti telafi etti. MAD Lions haftayı 2-0, Fnatic ise 0-2 kapattı.

LEC Yaz Mevsimi 2. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • SK Gaming | 0 – 1 | Excel Esports
  • Schalke 04 | 0 – 1 | Misfits Gaming
  • MAD Lions | 1 – 0 | Team Vitality
  • G2 Esports | 1 – 0 | Rogue
  • Fnatic | 0 – 1 | Origen

SK Gaming vs Excel Esports

Maçtaki ilk aksiyon 8. dakikada SK Gaming alt koridor kulesi altında yaşandı. Baskına gelen Caedrel, LIMIT skorunu aldı. Yaklaşık 20 saniye daha süren savaşta başka skor sesi çıkmadı. 11. dakikada Caedrel takımının ilk, Vadi’nin ikinci ejderini aldı. 15. dakikaya girerken ilk kuleyi de düşüren Excel, dakika itibariyle yaklaşık 3300 altın öndeydi. 17. dakikada Alamet kullanarak üst koridoru ittiren SK Gaming’e karşılık Excel savaş başlattı. 2 skor elde eden Excel, Caedrel sayesinde ejderi de aldı. 22. dakikada başlayan uzun soluklu savaşta SK Gaming Crownshot’un güzel oyunuyla 5, Excel 3 skor buldu. Savaşın ardından ejderi alan SK, Baron güçlendirmesini de ele geçirdi. Buna karşılık bir savaş başlatan Excel 4 rakip oyuncuyu indirdi.

31. dakikada Baron güçlendirmesini alan Excel maçı Aphelios’un gücü ve Patrik’in güzel oyunuyla 35. dakikada bitirdi. Son skor 11-18, altın farkı ise yaklaşık 9 bindi.

Schalke 04 vs Misfits Gaming

Maçta ilk kan daha 47. saniyede döküldü. 5 kişi tarafından üst koridorda sıkıştırılan Dan Dan, aynı dünkü Origen vs Excel karşılaşmasındaki gibi bir ilk kan verdi. 8. dakikada Alamet önünde çıkan savaşta Misfits hem alamet hem de Lurox skorunu almayı başardı. 15. dakikada üst koridorda Kobbe iki skor alarak oldukça öne geçti. 16. dakikada Schalke, Misfits’in 2 ejderine karşı ilk ejderini aldı. 21. dakikada Ruh Ejderi noktasına gelen Misfits yaklaşık 4 bin altın öndeydi. 29. dakikada Baron alan Misfits Gaming bire bir skor takası yaptı.

Okyanus Ruhu’nu alan Misfits hemen ardından 33. dakikada Katliam yaptı ve aynı dakikada maçı bitirdi. Son skor 3-9, altın farkı yaklaşık 9 bindi.

MAD Lions vs Team Vitality

İlk kan 6. dakikada nehirde çıkan savaşta Milica’nın ölmesiyle döküldü. Shad0w bu skordan sonra takımına ilk ejderi kazandırdı. 12. dakikada Alamet’i kullanan MAD Lions alt koridordan ilk kuleyi yıktı. Ardından çıkan savaşta ise kayıpsız 3 skor aldılar. Erken ve orta oyunu bol skorlu geçiren MAD Lions, 20. dakikada Baron girişiminde bulundu. Oraya yetişen Vitality üyeleri 2 skor aldı ve kendileri Baron’a başladılar. Baron’u alan takım maça geri dönüş sinyalleri verdi. 25. dakikada Bulut Ruhu’nu ele geçiren MAD Lions ardından çıkan savaşta 2 skor alıp 1 skor verdi.

28. dakikada çıkan savaşta 3 skor bulan MAD Lions maçı bitirdi. Bol bol savaş, bol bol skor gördüğümüz bu zevkli maçta son durum 25-9, altın farkı ise 13 bindi.

G2 Esports vs Rogue

İlk kan 3. dakikada Inspired’ın üst koridor baskınında Wunder’i öldürmesiyle döküldü. 4. dakikada Işınlan’ı ile alt koridora uğrayan Caps, 2 skor 1 asist aldı. 9. dakikada üst koridorda Alamet kullanan Rogue ilk kuleyi düşürdü. 15. dakikada ejder önünde çıkan savaşta Rogue ejder, G2 ise Katliam aldı. 21. dakikada Baron’a başlayan G2 için işleri değiştiren Aphelios ultisi oldu. Tüm takıma çarpan ulti yüzünden 3 skor veren G2 sadece 1 skor aldı. Bunun üstüne Baron’a başlayan Rogue’u durduran Caps’in ‘backdoor’ denemesi oldu.

29. dakikada 4 skor bulan G2 Esports, maçı sonlandırdı. Maçta Caps’in etkisi çok büyüktü. Son skor 16-9,  altın farkı 10 bindi.

Fnatic vs Origen

Maçta 7. dakikada üst koridorda çıkan küçük savaşta Bwipo-Selfmade ikilisi güzel oynayarak 2 skor buldu. 11. dakikada ilk ejderini alan Fnatic takımı Upset skorunu almak için kule altı baskın denemesi yaptı. Başarısızlıkla sonuçlanan bu deneme sonunda 1 skor verdiler. 17. dakikada Fnatic 2. ejderlerini aldı. Origen 20. dakikada üst nehirde 2 skor buldu. 22. dakikada ejder için çıkan savaşın kazananı Origen olsa da Selfmade ejderi çalmayı başardı. 25. dakikada Baron güçlendirmesini ele geçiren Origen ardından çıkan savaşta da kayıpsız 3 skor almayı başardı. 28. dakikada çıkan savaşın galibi olan Fnatic Okyanus Ruhu kazandı.

30. dakikada 3 skor alarak savaşı kazanan Origen 31. dakikada maçı bitirdi. Sürpriz diyebileceğimiz bir galibiyet alan Origen skorda 15-6, altında 4 bin öndeydi.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir