League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 3. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Riot Games

League of Legends espor sahnesinin en çok ilgi gören liglerinden Avrupa ligi LEC’de 3. haftanın açılışı yapıldı.

Dün oynanan maçlar sonucunda MAD Lions ve Rogue 5-1 skorla 1. sırayı paylaşıyor. Günün şaşırtıcı olaylarından birisi G2 ve Fnatic’in galibiyet alamaması oldu. Ligin son sırasındaki ekip Schalke 04 ise mağlubiyet serisine devam ediyor.

LEC 2020 Yaz Mevsimi 3. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Excel Esports | 1 – 0 | Schalke 04
  • Team Vitality | 0 – 1 | Misfits Gaming
  • G2 Esports | 0 – 1 | SK Gaming
  • MAD Lions | 1 – 0 | Origen
  • Fnatic | 0 – 1 | Rogue

Excel Esports vs Schalke 04

Ligin en alt sırasındaki iki takımın kozlarını paylaştığı maçta ilk kan 6. dakikada Caedrel’in üst koridor baskınında döküldü. Buna karşılık olarak Schalke ilk ejderi ele geçirdi. 13. dakikada ilk kuleyi de indiren Excel, 4 skor ve 5 bin altın öndeydi. 19. dakikada başlattıkları savaşta 3 skor bulan Excel maçı adeta tek taraflı oynuyordu. 27. dakikada Baron güçlendirmesine sahip olan Excel ardından çıkan savaşta da 4 skor buldu.

Baron güçlendirmesiyle maçı 29. dakikada bitiren Excel mevsimdeki 2. galibiyetini aldı. Tek taraflı bir oyun izlediğimiz maçta skor 16-1, altın farkı 16 bindi.

Team Vitality vs Misfits Gaming

Maçın ilk kanı yine bir üst koridor baskını sonucunda döküldü. Kayle’nin erken aşamadaki güçsüzlüğünü bilen Nji attığı baskında rahat bir ilk kan aldı. Ondan sonra pek kayda değer bir şey olmayan maçta 17. dakikada ejder için bir savaş çıktı. Ejderi alan taraf Vitality olsa da çıkan savaşın kazananı 3 skorla Misfits oldu. 21. dakikada 2 skor bulan Misfits Baron’a başlasa da canları azaldığından ve Vitality savaş başlatabileceğinden geri çekildiler. Bunu fırsat bilen Vitality, Baron’u kendileri aldı. Baron’la birlikte güzel oynana Vitality maçı kolay kolay vermeyeceklerini gösterdi. 28. dakikada Ruh Ejderi noktasına geldiler. 30. dakikada uzun diyebileceğimiz bir savaşta Misfits Dan Dan’in de gücüyle 4 skor aldıktan sonra Baron’u ele geçirdiler.

32. dakikada kuşatma sırasında son bir Katliam yapan Misfits Gaming maçı bitirdi. Son skor 8-17, altın farkı ise 8 bindi.

G2 Esports vs SK Gaming

SK Gaming 6. dakikada ilk ejderi, G2 Esports 11. dakikada ilk kuleyi aldı. Maçta ilk kan 13. dakikada Jankos’un üst koridor baskınında döküldü. 17. dakikada SK Gaming ejderleri üçledi. SK Gaming’in ejder almak isteyeceğini bilen G2 ejder çıkmadan önce bir savaş başlatmak istedi. Savaşın sonunda ise SK Gaming 4, G2 1 skor alabildi. Bu savaşı kazanmanın ardından SK üyeleri Baron’a yöneldi ve rahat bir Baron aldılar. 28. dakikada Caps skorunu almalarının üzerine Okyanus Ruhu’nu da ele geçirdiler. 29. dakikada 2. Baron’u alan SK Gaming 4 bin altın öndeydi.

30. dakikada üst koridordaki savaşta 4 skor bulan SK Gaming maçı bitirdi. Skor 5-11, altın farkı yaklaşık 8 bindi.

MAD Lions vs Origen

İlk kan Xerxe ve Nukeduck ikilisinin ormanda Shad0w’u yakalayıp öldürmesiyle döküldü. 6. dakikada alt koridorda çıkan savaşta MAD Lions 2, Origen 1 skor buldu. 12. dakikada ejder için çıkan savaşta MAD Lions 2 skor ve üstüne ilk ejderlerini almayı başardı. Maç iki takımın da skorlar bulmasıyla devam etti. 23. dakikada MAD Lions ekibi 3. ejderini de aldı. 27. dakikada çıkan savaşta MAD Lions kayıpsız 3 skor alınca Baron’a başladılar. Baron’u da ele geçiren ekip maçta ciddi üstünlüğe sahipti.

Sonradan Okyanus Ruhu’nu da ele geçiren MAD Lions son bir savaşla maçı 34. dakikada sonlandırdı. Altın farkı 4 bin iken skor 13-5‘ti.

Fnatic vs Rogue

Günün son karşılaşmasının ilk kanı 3. dakikada üst koridorda döküldü. Larssen-Inspired ikilisi üst koridorda Nemesis skorunu aldıktan sonra Selfmade’e yöneldi. Inspired ölse de Selfmade skorunu almayı başardılar. 6. dakikada üst koridorda Bwipo tek başına Finn skorunu alsa da ultisiyle az canlı Bwipo’yu alan Larssen maça 2 skorla başlamış oldu. 7. dakikanın sonlarında 4 Fnatic oyuncusu kule altında Hans sama skorunu aldıktan sonra Vander’i de almak istediler. Bu deneme Vander’e 2 skor verilmesi sonucunda başarısız oldu. 21. dakikada 3 skor bulan Rogue, Baron güçlendirmesini ve 3. ejderi ele geçirdiler. 26. dakikada 2 Nexus kulesiyle sonuçlanan bir backdoor denemesi yapan Finn-Larssen ikilisi maçı bitiremedi. Rogue bu sırada Bulut Ruhu’nu ele geçirdi.

28. dakikada Baron alan Rogue maçı 30. dakikada bitirdi. LEC’deki güzel performansına devam eden Rogue skorda 21-8, altında 16 bin öndeydi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.