League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 3. hafta 2. gün maçları tamamlandı

Riot Games

Avrupa ligi LEC’de dün oynanan maçlarla birlikte 3. haftayı kapattık. Haftanın sonunda ligin lideri MAD Lions.

Sıralama için oldukça kritik maçlar izledik bu hafta. Özellikle G2 vs SK, MAD vs OG, FNC vs RGE, MAD vs RGE ve G2 vs FNC dikkat çeken karşılaşmalardandı. Günün sonunda sıralamada tek lider MAD Lions konumunda. İkinci sıra Rogue’da iken dört tane de üçüncü bulunuyor.

LEC 2020 Yaz Mevsimi 3. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • SK Gaming | 0 – 1 | Team Vitality
  • Excel Esports | 0 – 1 | Misfits Gaming
  • Origen | 1 – 0 | Schalke 04
  • MAD Lions | 1 – 0 | Rogue
  • G2 Esports | 1 – 0 | Fnatic

SK Gaming vs Team Vitality

İlk kan 5. dakikada alt koridordaki dörde dört savaşta döküldü. Işınlan kullanan Jenax Nji’yi öldürerek ilk kanı aldı. Canların çok azaldığı savaşın devamında sadece Trick’in düştüğünü gördük. Vitality 7. dakikada ilk ejderi, 12. dakikada Alamet ile ilk kuleyi aldı. 17. dakikada ejder için çıkan savaşın kazananı Vitality oldu. Takım 2 skor üstüne ejder aldı. Trick skorunu alan Vitality 21. dakikada Baron güçlendirmesinin sahibi oldu. 28. dakikada başa baş geçen bir takım savaşı sonucunda Vitality Katliam yaptı. 29. dakikada Bulut Ruhu’nu ele geçiren takım yaklaşık 5 bin altın öndeydi.

30. dakikada son bir Baron güçlendirmesi alan Vitality maçı 34. dakikada bitirdi. Maçın bitiş skoru 5-13, altın farkı ise 9 bindi.

Excel Esports vs Misfits Gaming

İlk kan 4. dakikada Razork’un orta koridor baskınında döküldü. 12. dakikada 2. ejderi alan Misfits, ilk kuleyi de yıktı. Karşılıklı skorlarla devam eden maçta 20. dakikada Misfits Baron aldı. Ardından çıkan savaşta ise gülen taraf 3 skorla yine Misfits Gaming oldu. 24. dakikada Okyanus Ruhu’nun da sahibi oldular.

25. dakikada üç skor daha bulan Misfits, 27. dakikada Baron alıp 29. dakikada maçı bitirdi. Excel erken-orta oyun sonrasında maçta pek etkinlik gösteremedi. Maçın skoru 6-15, altın farkı 11 bindi.

Origen vs Schalke 04

Maçta ilk kan 4. dakikada üst koridordaki ikiye iki savaşta Gilius’un ölmesiyle döküldü. Origen 11. dakikada ilk kuleyi yıktı. 12. dakikada Destiny’i düşüren Schalke 2. ejderlerini aldı. 17. dakikada çıkan ufak çaplı savaşta Origen 2, Schalke 1 skor aldı. Origen 21. dakikadaki savaşta 4 skor buldu.

Erken oyundan sonra oyunla bağını kaybeden ve hiç koordine gözükmeyen Schalke maçı 29. dakikada kaybetti. 4 skor birden bulan Origen Baron güçlendirmesine bile ihtiyaç duymadan maçı kapattı. Skor 16-7, altın farkı 8 bindi.

MAD Lions vs Rogue

Maçta ilk kan 3. dakikada Shad0w’un orta koridora baskınında döküldü. 11. dakikada iki takım da ejderi almaya çalışsa da başarılı olan taraf MAD Lions oldu. 14. dakikada Finn skorunu alan MAD Lions ilk kuleyi yıktı. 21. dakikada ejder için çıkan savaşta MAD Lions 2 skor buldu ve ardından 3. ejderlerini de aldılar. 28. dakikada Rogue MAD Lions’ın alacağı ejderi çalmayı başardı. Aynı dakika içerisinde MAD Lions Baron güçlendirmesini elde etti.

Geride olduğunu bilen Rogue 31. dakikada tek başına Humanoid skorunu aldıktan sonra biraz daha zorlamak istedi. Ama takım savaşı başlatmak için bu kadar zorlamak onlara Katliam ve oyunun kaybedilmesine mâl oldu. Zirve için önemli olan bu maçın sonucu 11-4, altın farkı ise 10 bin.

G2 Esports vs Fnatic

Haftanın en çok beklenen maçında ilk kan 6. dakikadaki heyecanlı savaşta döküldü. Canların çok azaldığı savaşta Fnatic ilk kanı alsa da ardından 3 skoru rakibine teslim etti. 8. dakikada G2 maçın ilk ejderini aldı. Aynı dakikada Fnatic Alamet aldı. Ardından çıkan küçük çaplı savaşta bire bir skor takası yapıldı. 12. dakikada alt koridordaki savaşta G2 kayıpsız 3 skor buldu. 18. dakikada orta koridorda bir savaş daha yapan G2 skor vermeden Katliam yaptı, ardından 3. ejderi aldılar. Rakibine 10 bin altın fark atan G2 22. dakikada bir Katliam daha yaptı.

Katliamlara doymayan G2 Esports 24. dakikada son bir Katliam daha yaparak maçı 25. dakikada bitirdi. Maç sonucu 24-6 iken altın farkı 11 bindi.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.