League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 4. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Avrupa ligi LEC’de rekabet tam gaz devam ediyor! Dün oynanan maçlarla birlikte ligin ilk 3 takımı MAD Lions, Rogue ve G2 Esports oldu.

LEC 2020 Yaz Mevsimi 4. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Excel | 1 – 0 | Team Vitality
  • Schalke 04 | 0 – 1 | MAD Lions
  • Fnatic | 1 – 0 | SK Gaming
  • Rogue | 1 – 0 | Origen
  • G2 Esports | 1 – 0 | Misfits Gaming

Excel vs Team Vitality

Maçta ilk kan 3. dakikada üst koridora uğrayan Caedrel’in az canlı Cabochard’ı rahatlıkla kesmesiyle döküldü. Rakiplerinin üste olmasından faydalanan Vitality 11. dakikada ilk ejderi aldı. 16. dakikada üst koridorda ilk kuleyi alan Excel’e karşılık olarak Vitality de alt koridor kulesini aldı. 21. dakikada orta koridorda çıkan savaşta Excel 2, Vitality 1 skor buldu. 22. dakikada  ilk ejderini alan Excel 2 dakika sonra da Baron güçlendirmesini rakibine fark ettirmeden ele geçirdi. 29. dakikada Excel orta koridor inhibitörünü açtı. 32. dakikada ikinci ejderi alan Excel’e karşılık olarak Vitality Baron aldı.

38. dakikada Excel Alev Ruhu’nu ele geçirdi. Ardından çıkan savaşta 4 skor bulan Excel maçı bitirmeye gitti ve 39. dakikada karşılaşmayı sonlandırdı. Maçın skoru 12-5, altın farkı ise 8 bin.

Schalke 04 vs MAD Lions

Maçın ilk kanı 3. dakikada 3 kişi toplanan Schalke’nin Orome’yi kule altında öldürmesiyle döküldü. Maça fena başlamayan Schalke ilk ejderin de sahibi oldu. 10. dakikada alt koridorda çıkan savaşta iki takım da 1 skor buldu. 17. dakikada orta koridorda 1 skor alan Schalke ardından ejderleri üçledi. Sonraki ejderi alan taraf ise MAD Lions oldu. 26. dakikada 2 skor alan MAD Baron’a başladı ve rahatlıkla aldılar, ardından çıkan savaşta 3 skor daha bularak kartopuna bağladılar. 28. dakikadaki ejder pozisyonunda Schalke rakibine Katliam verince MAD Lions hem ejderi hem de Baron’u aldı.

Kuşatma yaparken 4 skor daha bulan MAD Lions maçı 34. dakikada kapattı. Schalke 04 erken oyunda fena bir performans sergilemese de orta ve geç oyunda neredeyse istediği hiçbir şeyi alamadı. Maçın son skoru 4-21, altın farkı ise 11 bin.

Fnatic vs SK Gaming

Maçta ilk kan 6. dakikada alt koridor nehrindeki 5v5 savaşta döküldü. Fnatic ekibi karşı alt koridor ikilisini rahatlıkla indirdi ve maça önde başladı. Ardından ejdere yönelen ekip ejderi almadan tekrardan bir savaş daha yaptı fakat bu sefer 1 skor alırlarken 2 skor verdiler. 9. dakikada SK Gaming ilk ejderi aldı. 15. dakikada ejder için çıkan savaşta SK ilk olarak Bwipo’yu sonra ejderi aldı. Fnatic önde olmasına rağmen 20. dakikada ejder savaşında 4 skor verdiler ve SK ruh ejderi noktasına geldi. 25. dakikada Fnatic başlattığı savaşta bu sefer 3 skor aldı. Baron’a yönelen ekip rahat bir Baron elde etti. 26. dakikada SK, Dağ Ruhu’nu ele geçirdi.

33. dakikada Fnatic rakibinin üsteki minyonlarla oyalandığını bildiğinden ilk olarak Baron sonra Kadim Ejderha güçlendirmesini ele geçirdi. 36. dakikada son bir 4 skor daha alan ekip maçı bitirdi. Skor 18-11, altın farkı ise 15 bindi.

Rogue vs Origen

Haftanın beklenen karşılaşmalarından diyebileceğimiz maç temposuz başladı. 9. dakikada Origen ilk ejderi alırken 10. dakikada Rogue ilk kuleyi yıktı. İlk kan 13. dakikada üst koridorda Nukeduck’ın Finn’i öldürmesiyle döküldü. Pozisyonun devamında Larssen de Alphari’yi aldı ve iki orta koridor da maça 1/0 başlamış oldu. 14. dakikada Rogue maçtaki ilk ejderini aldı. 16. dakikada Rogue Alamet’le birlikte üst koridorda inhibitör kulesine kadar dayandı. Maçın devamı sakin geçti.

29. dakikada Ashe ultisiyle başlayan savaşta Origen 2 skor buldu ve Baron’a yöneldiler. Bu girişimi engellemek isteyen Rogue 2 skor daha verdi. Fakat Işınlan ile gelen Hans sama her şeyi değiştirdi ve Baron’u çalmayı başardı. 35. dakikada Rogue başlattığı savaşta 2 skor buldu ve kulelere yöneldiler. Bu kuşatma sonucunda ise üst ve orta koridor inhibitörünü açmayı başardılar. 38. dakikada Nukeduck’ı öldüren Rogue rahat bir Baron aldı. 42. dakikada Rogue Bulut Ruhu’nu ele geçirdi. 44. dakikada rakibin bir Nexus kulesini düşüren Rogue geri döndü ve bir Baron daha aldı.

Maçı 46. dakikada rahatlıkla bitiren Rogue altında 7 bin üstündü. Skor olarak ise iki takımın da 9 skoru vardı.

G2 Esports vs Misfits Gaming

G2 Esports maça Perkz yerine P1noy değişikliği yaparak çıktı. 5. dakikada alt koridora hatalı bir ışınlan kullanan Dan Dan ilk kanı rakiplerine teslim etmiş oldu. Ardından G2 ilk ejderini aldı. Misfits’in 2 skor bulmasıyla devam eden maçta 10. dakikada G2 Alamet aldı, Caps ise bir ‘buraya kadar’ skoru almayı başardı. 11. dakikada Misfits ilk ejderini alırken Caps orta koridorda ilk kuleyi yıktı. 14. dakika içinde iki takım da 2 skor buldu. 17. dakikada Misfits ejderi alsa da devamında çıkan savaşta G2 4 skor buldu. Bu skorların 3’ünün Caps’e gitmesi önemliydi. 20. dakikada 2 skor daha bulan G2 Baron güçlendirmesini ele geçirdi.

23. dakikada kuşatma yaparken çıkan savaşta G2 tekrardan 4 skor daha aldı. Kuleleri tek tek indiren G2 maçı 26. dakikada bitirdi. 13/1/7 gibi inanılmaz bir skorla oynayan Caps bize AP Kog’Maw’ın ne kadar güçlü olduğunu göstermiş oldu. Maçın skoru 22-8, altın farkı ise 11 bindi.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir