League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 4. hafta 2. gün maçları tamamlandı

Avrupa ligi LEC en ilginç günlerinden birini geride bıraktı. 4. haftayı kapattığımız karşılaşmalar beklenmedik sonuçlarla geldi. Ligin ilk yarısının bitmesiyle birlikte Rogue ve MAD Lions birinciliği paylaşıyorlar.

LEC’de garip bir günü ve haftayı geride bıraktık. Schalke 04 lige iyi başlayıp devamını getiremeyen Fnatic’i ezip geçerken Excel Esports da G2’ya karşı önemli bir galibiyet aldı. Rogue’un galibiyet alıp MAD Lions’ın Misfits’e kaybetmesiyle iki takım da artık 1.liği  paylaşıyor.

LEC 2020 Yaz Mevsimi 4. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • Rogue | 1 – 0 | SK Gaming
  • Team Vitality | 1- 0 | Origen
  • Fnatic | 0 – 1 | Schalke 04
  • G2 Esports | 0 – 1 | Excel Esports
  • Misfits Gaming | 1 – 0 | MAD Lions

Rogue vs SK Gaming

Günün ve maçın ilk kanı üst koridorda döküldü. Finn 4. dakikada Jenax’ı tek başına kesmeyi başardı. 6. dakikada Rogue ilk ejderini alırken ZaZee, Trick ve Jenax Finn’e baskın attı. Baskın başarılı olsa da Finn ölmeden önce Jenax skorunu almayı başardı. 11. dakikada Alamet’i kullanan Rogue ilk kule altınını kazandı, 12. dakikada ise SK Gaming ilk ejderlerini aldı. 17. dakikada SK Gaming bir ejder daha alırken Rogue karşılık olarak 1 skor buldu. 19. dakikada Finn’in düşmesiyle başlayan savaşta Rogue 2 skor daha buldu. 21. dakikadaki savaşta Rogue 3, SK 1 skor buldu ve aradaki fark 8 bin altına kadar çıktı. Rogue 26. dakikada Baron güçlendirmesini de ele geçirdi. 27. dakikada 3 skor daha bulan Rogue üst koridor inhibitörünü açtı.

Son bir savaş yaparak maçı 30. dakikada bitiren Rogue liderliğe oturdu. Aradaki altın farkı 15 bin iken skor 20-6‘ydi.

Team Vitality vs Origen

5. dakikada Origen maçın ilk ejderini aldı. Erken diyebileceğimiz bir dakikada koridor değişikliği yapan Origen 9. dakikada Cabochard’a kule altı baskını yapmak istedi. Fakat yeterli hasarı çıkmayan Origen tarafı Milica’nın da Işınlan’ıyla Xerxe skorunu rakibe vermiş oldular. 10. dakikada Origen 2. ejderi aldı. Fazla skor görülmeden ilerleyen maçta 16. dakikada Origen skorda geri olsa da ejder ruhu noktasına geldi. Vitality savaşlarda birer ikişer skor almaya devam etti.

Koordine bir biçimde oynayan ve rakibinden daha iyi hamleler yapan taraf Vitality, 29. dakikada Baron güçlendirmesini ele geçirdi. 31. dakikada Comp’un ‘Beşte Beş’ atmasıyla maç bitti. Teker teker skor alarak kontrollü bir biçimde güçlenen Vitality ilk 4 hafta sonunda “4 galibiyet 5 mağlubiyet” almış oldu.

Fnatic vs Schalke 04

Haftanın şaşırtıcı maçında ilk kan 1. dakikaya girmeden döküldü. Nehirde tek başına bulunan Hylissang, Schalke oyuncularına yem oldu. Fnatic 3. dakikada Selfmade baskınında Neon skorunu almayı başardılar. 6. ve 11. dakikada Fnatic rahatlıkla ejderleri aldı. 12. dakikada 4 kişi orta koridora kapanan Schalke oyuncuları 2 skor aldı. 15. dakikada ilk kuleyi yıkan Fnatic ardından 3. ejderlerini alıp ejder ruhu noktasına geldi. 20. dakikaya 6 skor ve yaklaşık 3 bin altın üstünlükle giren Schalke ekibi ilk ejderini de aldı. 23. dakikada yapılan savaşta 3 skor bulan Schalke 04 ardından hemen Baron aldı.

28. dakikada Bwipo ve Selfmade’i düşüren Schalke orta koridor inhibitörünü yıktı. 31. dakikadaki son savaşta 4 skor daha bulan Schalke maçı 32. dakikada bitirdi. Bu ilginç maçın skoru 1-15, altın farkı ise 10 bindi. Hylissang’in maç sonu skorunun 0/6/0 olması dikkat çekti. Bu galibiyet sonucunda Schalke 4 hafta sonunda ilk galibiyetini almış oldu.

G2 Esports vs Excel Esports

Dingin başlayan maçın 10. dakikasında G2 ilk ejderi aldı. 11. dakikada çıkan kısa savaşta P1noy ilk skoru almayı başardı. Savaşın devamında Special ve P1noy da düşen isimlerden oldu. 15. dakikada ilk önce Wunder’i alan Excel sonra 2. kulelerini indirdi. Aynı dakikada G2 2. ejderini aldı. 17. dakikadaki savaşta G2 2, Excel 1 skor buldu. 20. dakikada G2 ejder ruhu noktasına gelirken 7 skoru vardı, rakibi Excel’in ise 4 skoru bulunuyordu. 24. dakikada Caps skorunu alan Excel Baron’a başladı. G2 Esports, Baron’u engellemek için savaş başlatsa da sadece 2 skor alıp rakiplerine Katliam verdiler. Ardından Excel Baron’u da ele geçirdi. 26. dakikada onlar için kritik olan ejdere başlayan G2, Aphelios’un taretine ejderi çaldırdılar. Ardından gerçekleşen savaşta ise 2 skor alan Excel 5 bin altın farkla öndeydi.

31. dakikada çıkan savaşta Excel Katliam yaptı. 32. dakikada 2. ejderlerini alan takım 33. dakikada da Baron güçlendirmesini ele geçirdi. 34. dakikadaki savaşta resmen 4 kişinin hasarını göğüsleyen Patrik yine de ölmedi ve Katliam yapan Excel maçı bitirdi. Aradaki altın farkı 13 bin, skorlar ise 12-22‘ydi. 9/1/10 skor ile müthiş bir performans sergileyen Patrik, Aphelios’un hakkını sonuna kadar verdi.

Misfits Gaming vs MAD Lions

“Haftanın Maçı”nda ilk kan 6. dakikada çalıya ‘facecheck’ atan Carzzy’nin ölmesiyle döküldü. Pozisyonun devamında Shad0w da gri ekrana baktı. Bunun üstüne Misfits ilk ejderini aldı. 9. dakikada koridor değiştiren Carzzy-Kaiser ikilisi çok fazla açılınca ‘Dizginsiz Büyü Kitabı’ kullanan Razork üst koridora güzel bir Işınlan atarak takımına 2 skor kazandırdı. 11. dakikada Misfits 2. ejderlerini aldı. 13. dakikada Doss’un Kobbe’nin yanından ayrıldığını gören MAD Lions 3 kişi Kobbe’ye kule altı baskını atmak istedi fakat Misfits Gaming güzel bir şekilde oraya yetişti. 4vs4 savaşta Misfits 4 skor alırken MAD Lions 2 skor alabildi. 16. dakika içinde MAD Lions birden 3 skor buldu. 18. dakikada çıkan savaşta Misfits 3 skor daha buldu. 22. dakikada bir savaş daha kazanan Misfits Gaming Baron güçlendirmesini ele geçirdi. 23. dakikada ejder ruhu noktasına geldiler.

26. dakikada 3 skor alıp maçı bitiren Misfits Gaming altında 15 bin öndeydi. Maçın skoru ise 22-5‘ti.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir