League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 5. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Avrupa ligi LEC kısa bir aradan sonra 5. hafta karşılaşmalarıyla geri döndü!

1 haftalık aradan sonra gayet keyifli bir mevsim geçiren LEC geri döndü. Bu haftanın karşılaşmaları aslında sıralama için oldukça önemliydi. Birinciliği paylaşan iki takım, Rogue ve MAD Lions ilk günü galibiyetle geçirdi. Öte yandan G2 Esports ise Origen’e karşı yenilerek önemli bir puan kaybı yaşadı. Böylece Origen, G2 Esports’a bu mevsim hiç yenilmemiş oldu. Bu günün ardından tam 5 tane takım ligde üçüncü sırayı paylaşıyor.

LEC 2020 Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Team Vitality | 0 – 1 | SK Gaming
  • Rogue | 1 – 0 | Schalke 04
  • Fnatic | 1 – 0 | Misfits Gaming
  • Excel Esports | 0 – 1 | MAD Lions
  • G2 Esports | 0 – 1 | Origen

Team Vitality vs SK Gaming

SK tarafından ilgi çekici bir draft gördüğümüz maçta 7. dakikada Trick ilk ejderi aldı. 10. dakikada Vitality alt koridordan skor almak istedi ama bunu avantajına çeviren SK Gaming tam 3 skor bulmayı başardı. Trick skorunu alan Vitality 13. dakikada ilk ejderlerini aldı. Maçta orta oyun görece sakin geçti. 22. dakikada SK çok güzel bir savaş yaptı ve kayıp vermeden 4 skor aldılar. Baron’a yönelen ekip ilk olarak Baron güçlendirmesini ele geçirdi ardından da 3. ejderlerini aldılar ve ejder ruhu noktasına geldiler. 28. dakikada güzel bir pozisyonda savaş başlatan Vitality 3 skor buldu ve ardından Baron’u aldı. 33. dakikada 2 skor alan SK orta koridor inhibitörünü açtı. Takım 34. dakikada Bulut Ruhu’nu aldı.

35. dakikada Vitality Baron güçlendirmesini ele geçirdi. Buna karşılık olarak SK Gaming rakibini sıkıştırdı ve takım savaşı yaptı. Twitch’in geç oyun gücüyle Katliam yapan SK Gaming maçı dakika 36’da bitirdi. Skor 6-18, altın farkı 8 bindi.

Rogue vs Schalke 04

3. dakikada orta koridora baskın atan Inspired ilk kanı döktü. Aktif bir oyun geçiren Inspired 8. dakikaya kadar alınan 3 skorda da katkısı vardı. Aynı dakikada Rogue ilk ejderini aldı. 13. dakikada Schalke 04 ilk ejderini aldı. 16. dakikada çıkan takım savaşında Rogue 2 skor daha buldu. Orta oyunu da domine eden Rogue 24. dakikada ejder ruhu noktasına geldi. 25. dakikada çıkan savaşta ilk başta Schalke önde olsa da iki takım da 3 skor buldu. 29. dakikada Rogue Dağ Ruhu’nu ele geçirdi. Ardından çıkan savaşta Rogue hanesine 4 skor daha yazdırdı. Ardından takım Baron güçlendirmesini aldı.

Zaten güçlü olan ekip Baron’la birlikte iyice durdurulamaz hale geldi ve yapılan kuşatmayla maç 32. dakikada bitti. Skor 18-4, altın farkı 9 bindi.

Fnatic vs Misfits Gaming

5. dakikada Razork üst koridora güzel bir baskın atarak takım arkadaşına ilk kanı kazandırdı. 6. dakikada bir daha baskın atan Razork, Bwipo’yu bir kere daha katletmeyi başardı. Misfits 7. ve 13. dakikada ejderleri kolaylıkla aldı. 14. dakikada Misfits alt koridorda güzel bir savaş çevirerek 3 skor daha buldu. 18. dakikada ejder ruhu noktasına gelen takım 20. dakikaya girerken 6 bin altın öndeydi. 24. dakikada Selfmade skorunu alan Misfits Gaming Bulut Ruhu’nu ele geçirdi ve ardından Baron’u aldılar. Fnatic için maçın dönüm noktası Kadim Ejderha oldu. 30. dakikada Kadim Ejderha’ya giren Misfits ejderi bırakıp Fnatic’le savaştı ve bu savaşta Nemesis “Dörtte Dört” attı. Hiç kayıp vermeyen takım ardından Kadim Ejderha ve Baron güçlendirmesini de ele geçirdi. 30. dakikada 7700 altın geride olan Fnatic dakika 33’te bu farkı 1000’e indirdi.

36. dakikada başlattıkları savaşta 2 skor bulan Fnatic maçı 37. dakikada bitirdi. Altın farkı Fnatic lehine 2 bin iken skor 10-10‘du.

Excel Esports vs MAD Lions

4. dakikada alt koridorda çıkan savaşta MAD Lions 2, Excel 1 skor buldu. 6. dakikada MAD maçın ilk ejderini aldı. Excel 10. dakikadaki alt koridor baskınında 3 skor çıkardı. Dominant bir performans sergileyen MAD Lions 12. dakikada ejderi 13. dakikada ilk kuleyi aldı. 18. dakikada Excel ejderi çalmayı başarsa da 2 skor verdi. Önde olan MAD Lions 23. dakikada rahat bir Baron aldı. Buna karşılık olarak Excel de ejderi katletti. Fakat oraya yetişen MAD Lions tam 4 skor almayı başardı.

Baron’la birlikte kuşatma yaparak rakibini iyice sıkıştıran MAD Lions son bir savaşla maçı 27. dakikada bitirdi. Altın farkı 11 bin, maç skoru ise 9-19‘du.

G2 Esports vs Origen

Jankos 5. dakikada üst koridora baskın atarak ilk kanı döktü. 11. dakikada G2 Esports ilk ejderi aldı. 12. dakikada üst koridorda güzel oynayan Origen 2 skor buldu. Takım 14. dakikada ilk kuleyi yıkarak altında biraz daha öne geçti. 15. dakikada orta koridorda takımlar bire bir skor takası yaparken aynı anda Perkz yan koridorda Alphari’ye bire birde öldü. Altında geri olsalar da G2 16. dakikada 2. ejderini aldı. 18. dakikada Alphari Perkz’ü tekrar öldürdü. Açıkçası bir garip oynayan G2 oyuncuları 19. dakikada elleriyle rakiplerine 2 skor teslim etti. 22. dakikada Origen ilk ejderini aldı. 30. dakikada Caps’i öldüren Origen ardından rahat bir Baron aldı.

Baron’la birlikte 3 bir yandan saldıran Origen tüm rakip inhibitörleri yıktı. Son bir savaşla maç 35. dakikada bitti ve Origen kazandı. Altın farkı 8 bin, son skor ise 3-13‘tü.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir