League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 5. hafta 2. gün maçları tamamlandı

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 5. haftayı da geride bıraktık. Bu haftaki karşılaşmalarla birlikte hala Rogue ve MAD Lions arasındaki çekişme devam ediyor.

1 haftalık aranın ardından LEC’de 5. hafta maçları da tamamlandı. G2 Esports şaşırtıcı bir biçimde bu haftayı 0-2 kapattı ve sıralamada 6. olarak yerini aldı. Ayrıca bugün maçları kazanan tüm takımlar haftayı 2-0 kapatmış oldu. Beklenilen performansı vermeyen Fnatic bu haftayı 2 galibiyetle bitirmeyi bildi. MAD Lions ve Rogue arasındaki çekişme ise son hızıyla devam ediyor, 2 takım da ligin zirvesinde yer alıyor.

LEC 2020 Yaz Mevsimi 5. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • SK Gaming | 1 – 0 | Schalke 04
  • Excel Esports | 0 – 1 | Rogue
  • Origen | 1 – 0 | Misfits Gaming
  • Team Vitality | 0 – 1 | Fnatic
  • MAD Lions | 1 – 0 | G2 Esports

SK Gaming vs Schalke 04

Ligin son sıra ekibi Schalke 5. dakikada ilk ejderi aldı. 9. dakikada Alamet önünde çıkan savaşta SK Gaming ilk kanı döktü, pozisyonun devamında Schalke geri dönüş skoru ve Alamet’i aldı. 16. dakikada SK maçtaki ilk ejderini aldı. Ardından çıkan savaşta Jenax ‘İkide İki’ attı. Gittikçe geri düşmeye başlayan Schalke 25. dakikada başlayan savaşta toplam 5 skor verdi ve hiç skor alamadı. 27. dakikada SK Gaming ejder ruhu noktasına geldi. 3 skor daha bulan SK Gaming 29. dakikada Baron Nashor’u katletti. Dakika 32’de SK Gaming Okyanus Ruhu’nu ele geçirdi. 37. dakikada Baron, 38. dakikada Kadim Ejderha’yı alan SK Gaming 9 bin altın öndeydi.

44. dakikada 3 skor daha bulan SK Gaming maçı dakika 45’te noktaladı. Altın farkı 15 bin, skor 20-4‘tü.

Excel Esports vs Rogue

Yavaş başlayan maçta ilk ejderi alan taraf Excel oldu. 11. dakikada orta koridora Alamet kullanan Rogue’a karşılık vermek isteyen Excel Hans sama’dan ilk kanı aldı. 20. dakikada Excel Esports 2. ejderini alsa da ardından çıkan savaşta Rogue 3 skor buldu. 31. dakikada Rogue ejderleri üçledi.

32. dakikada Excel, başlattığı savaşta sadece 1 skor bulabilirken rakibine 4 skor verdi. Bunu değerlendiren Rogue orta koridordan ilerleyerek maçı hızlı bir şekilde 33’te bitirdi. Altın farkı 3 bin, skor ise 4-8‘di. Rogue için hızlı ve kolay bir galibiyet oldu.

Origen vs Misfits Gaming

Maçta ilk kan 3. dakikada Xerxe’nin rakip ormana girip Razork’u öldürmesiyle döküldü. 9. dakikada Razork takımına ilk ejderi kazandırdı. Erken ve orta oyunu skorlu götüren Origen 15. dakikaya girdiğinde 5 bin altın öndeydi. Maçın devamında Origen’in birkaç skor daha aldığını gördük. 25. dakikada Origen ejder sayısını 2’ye çıkararak Misfits’le eşitledi. 30. dakikada Baron’a başlayan Origen objektifi Razork’a çaldırdı ve maç biraz daha uzamış oldu. 31. dakikada Origen ejder ruhu noktasına geldi. 36. dakikadaki kısa savaşta Origen 2 skor daha buldu ve ardından Bulut Ruhu’nu ele geçirdi. Origen ardından 37. dakikada Baron’u da aldı.

Baron’la birlikte tamamen gaza basan Origen maçı dakika 40’ta bitirdi. Skor 17-5, altın farkı 15 bindi.

Team Vitality vs Fnatic

4. dakikada alt koridora baskın atan Skeanz Hylissang’ı öldürerek ilk kanı döktü. 7. dakikada Fnatic ilk ejderini aldı. 8. dakikada Skeanz alt koridora baskın atmak istedi ve Selfmade’in de gelmesiyle pozisyonun sonunda 2 takım da 3 skor buldu. 13. dakikada 3 skor daha bulan Fnatic ejderi aldı. 18. dakikada çıkan savaşta bu sefer Vitality 3 skor buldu ve ilk ejderlerini aldılar. 24. dakikada Skeanz Fnatic’in başladığı Baron’u çalmayı başardı ve devamında Vitality 3 skor aldı. Önde olmalarına rağmen Vitality alt koridor ikilisinden bir hatalı oyun geldi ve 26. dakikada çıkan savaşta takım 3 skor verdi. 28. dakikada tekrar hata yapan ikili bir daha öldü ve Fnatic öne geçti. 30. dakikada Fnatic ejderleri üçledi.

Aynı dakika içinde yapılan savaşın sonunda Fnatic Katliam yaptı ve Baron aldı. Sonradan bir Katliam daha yapan takım 33. dakikada maçı bitirdi. Altın farkı 6 bin, skor ise 17-25‘ti.

MAD Lions vs G2 Esports

6. dakikada MAD Lions maçın ilk ejderini aldı. 7. dakikada alt koridoru dörtleyen MAD Lions ilk kanı akıttı. 10. dakikada bu sefer üst koridorda 5 kişi toplanan MAD Lions karşı alt koridor ikilisini öldürdü ve kullanılan Alamet’le ilk kuleyi yıktılar. 14. dakikada 2 skor aldıktan sonra şansını fazla zorlayan MAD Lions G2 Esports’a 2 skor verdi. 16. dakikada MAD Lions orta koridor 1. kulesini de açarak haritadaki tüm 1. kuleleri açmış oldu. 17. dakikada MAD Lions ejderleri üçledi.

20. dakikada 3 skor bulan MAD ardından Baron’u ele geçirdi. 23. dakikada Bulut Ruhu’nu aldılar. 27. dakikada takım 2. Baron’unu aldı. 29. dakikada son bir savaşla 4 skor bulan MAD Lions maçı bitirdi. Son skor 16-7, altın farkı ise 9 bindi.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir