League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 6. hafta 1. gün maçları tamamlandı

Avrupa ligi LEC dün oynanan maçlarla 6. haftaya giriş yaptı. Ligde çoğu takım aynı sırayı paylaştığından play-off çekişmesi son hız devam ediyor.

Avrupa ligi oldukça ilginç haftalar yaşıyor. Şu anda ligde 2 tane birinci, 3 tane üçüncü ve 4 tane de altıncı sıra takımı bulunuyor. Sırasını kimseyle paylaşmayan tek takım ise 2-10 skoruyla Schalke 04. Bugün bir galibiyet daha alan Schalke 04, G2 Esports’u yenmeyi başardı. G2 Esports için ise işler çok da beklenildiği gibi gitmiyor, takım son 4 maçından mağlubiyetle ayrıldı. Biraz daha üst sıralara bakacak olursak Rogue ve MAD Lions arasındaki çekişme hala devam ediyor. Ayrıca bugün oynanan 5 maçın 3’ünü daha alt sırada olan takım kazandı.

LEC 2020 Yaz Mevsimi 6. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • SK Gaming | 0 – 1 | Excel Esports
  • Origen | 0 – 1 | Team Vitality
  • G2 Esports | 0 – 1 | Schalke 04
  • Misfits Gaming | 0 – 1 | Rogue
  • Fnatic | 0 – 1 | MAD Lions

SK Gaming vs Excel Esports

Tore’nin de yardımıyla Caedrel 5. dakikada maçın ilk ejderini aldı. 7. dakikada alt koridora uğrayan Special ilk kanı döktü. Pozisyonun devamında SK Gaming 2 skor buldu. 11. dakikada Excel 2. ejderini aldı. 14. dakikada SK maçın ilk kulesini yıktı. 16. dakikada Excel ejderleri üçledi ve 2 skor daha buldu. 21. dakikada ejdere başlayan taraf SK Gaming olsa da Caedrel ejderi çalmayı başardı ve takımına Alev Ruhu’nu kazandırdı. Çıkan savaşta ise SK Gaming 4, Excel 2 skor buldu. Bu avantajı kullanmak isteyen SK Baron’a girdi ve çaldırmadan aldı. 27. dakikada Kadim Ejderha savaşı başlamadan önce Special, Jenax’ı öldürdü. Bu sayı avantajını kullanan Excel Kadim Ejderha’yı ele geçirdi. 2 skor daha alan takım Baron güçlendirmesini de aldı.

Oyun boyu altında geri olmasına rağmen Excel Kadim ve Baron’la birlikte yaklaşık 3 bin altın öne geçmeyi başardı. 31. dakikada yapılan kuşatmayla birlikte Excel maçı kapattı. Altın farkı 6500, skor ise 9-15‘ti.

Origen vs Team Vitality

İlk kan sesi 6. dakikada alt koridordan geldi. Alt koridora baskın atan Xerxe skor çıkaramayınca oraya yetişen Skeanz ile birlikte Vitality ilk kanı aldı. Bunun ardından takım ilk ejderi de aldı. 15. dakikada Vitality ilk kuleyi yıkarken Origen de Alamet’i ele geçirdi. 17. dakikada başlayan savaşta Vitality sadece Milica’yı kaybederek 4 skor aldı. 21. dakikada Vitality ejder ruhu noktasına geldi. 26. dakikada Origen maçtaki ilk ejderini aldı. 28. dakikada Vitality de Baron’u ele geçirdi. 31. dakikada Origen, Comp skorunu almak istedi. OG skoru alsa da pozisyonun devamında 3 oyuncu kaybetti ve Vitality Alev Ruhu’nu ele geçirdi. 35. dakikada 2 skor bulan Vitality Baron aldı.

38. dakikada alt koridorda 3 skor daha alan Vitality, maçı dakika 39’da bitirdi. Altın farkı 12 bin, skor ise 3-17.

G2 Esports vs Schalke 04

Günün en çok konuşulan maçında 6. dakikada Jankos ilk ejderi aldı. 13. dakikada alt koridora baskın atan Gilius, Wunder skorunu alarak ilk kanı döktü. Buna karşılık olarak G2 üst koridorda ilk kuleyi yıktı. 14. dakikada Schalke orta koridorda 2 skor daha buldu. 16. dakikada 3 skor daha alan Schalke durumu 6-0’a getirdi. Dakika 21’de Perkz skorunu alan Schalke Baron’a girmek istedi. Sonradan Baron’u bitirmeden savaşmayı tercih eden ekip 3 skor verdi. 22. dakikada Schalke ejder ruhu noktasına geldi. 28. dakikada Jankos’u öldüren Schalke devamında 3 skor daha buldu ve Bulut Ruhu’nu ele geçirdi. G2 ise bu pozisyondan sadece 2 skor çıkarabildi.

30. dakikada kayıpsız 4 skor daha alan Schalke ardından Baron’u ele geçirdi. Kuşatmadan sonra 34. dakikada Kadim’i de aldılar. Schalke maçı 36. dakikada son bir Katliam ile bitirdi. Altın farkı 14 bin, skor ise tam tamına 9-32‘ydi.

Misfits Gaming vs Rogue

3. dakikada orta koridora baskın atan Razork takım arkadaşına ilk kanı kazandırdı. Alt koridordan bir skor çıkaran Misfits 6. dakikada ilk ejderi aldı. 11. dakikada Rogue ilk ejderini aldı. 17. dakikada Rogue tekrardan ejderi aldı. 18. dakikaya girdiğimizde aradaki altın farkı sadece 1000’di. 22. dakikada Doss skorunu alan Misfits aradaki altın farkını yok denecek kadar kapattı ve ardından ejderi aldı. 28. dakikada Misfits çalmaya çalışsa da Rogue ejder ruhu noktasına geldi. Maçta Misfits savaşları başlatan taraf olsa da devamında istedikleri hasar çıkmıyordu. 32. dakikada yine başlattıkları bir savaşta Rogue tam 4 skor buldu. Takım ardından Baron güçlendirmesini ele geçirdi. 34. dakikada Misfits Gaming ejder sayılarını eşitledi.

39. dakikada Inspired, Misfits’in başladığı ejderi çalmayı başardı ve takımca Okyanus Ruhu’na sahip oldular. Ardından 2 skor bulan Rogue maçı bitirdi. Altın farkı 6 bin, skor ise 5-11‘di.

Fnatic vs MAD Lions

Maçta ilk kan 3. dakikada Shad0w’un üst koridor baskınında Bwipo’nun ölmesiyle döküldü. Koridora Işınlan kullanan Bwipo Orome’yi öldürerek intikamını aldı. Aynı dakikada alt koridora baskın atan Selfmade 1 skor çıkardı. 5. dakikada alt koridorda çıkan üçe üçte Fnatic 1 skor daha buldu. Bunun ardından Selfmade ejderi almak istese de Shad0w hem ejderi çaldı hem de canı az Selfmade’i katletti. Karşılıklı skorlarla devam eden maçta 15. dakikaya girdiğimizde Fnatic skorda 6-3, altında ise 1200 öndeydi. 18. dakikada Fnatic maçtaki ilk ejderini aldı fakat karşılığında 2 skor verdi. 21. dakikada Kaiser’i öldüren Fnatic Baron’a başladı fakat MAD Lions çıkardığı savaşta tam 4 skor buldu ve Baron’u kendileri aldı. 23. dakikada MAD Lions ejder ruhu noktasına geldi. 25. dakikada 3 skor daha bulan MAD 7 bin altın öndeydi.

29. dakikada Fnatic 2. ejderini alırken MAD Lions Baron’u aldı. 34. dakikada MAD Lions Okyanus Ruhu’nu ele geçirdi. 36. dakikada Baron önünde çıkan savaşta 4 skor alan MAD Lions maçı bitirdi. Altın farkı 8500, skor ise 11-22.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir