League of Legends

LEC 2020 Yaz Mevsimi’nde 6. hafta 2. gün maçları tamamlandı

Avrupa ligi LEC dün oynanan maçlarla birlikte 6. haftayı kapattı. Gün boyu oynanan karşılaşmalarda ilginç sonuçlar gördük. 6. haftanın da tamamlanmasıyla LEC’de son 2 haftaya girmiş olduk.

Bugün oynanan maçlar oldukça ilginçti. Schalke 04 mevsimin başından beri ilk defa bir haftayı 2-0 geçirdi, takımın teorik olarak hala play-off potasına girme şansı var. MAD Lions SK Gaming’e kaybetti ve Rogue için birincilik şansı doğdu. Buna rağmen Rogue G2 Esports’u yenemedi. Aslında Rogue ve G2 Esports günün en önemli maçıydı. Rogue maça çok üstün başlamasına ve devam ettirmesine rağmen Caps’in Baron çalmasıyla birlikte G2 Esports geriden gelerek maçı kazandı. Böylece 4 maçlık mağlubiyet serilerine de son verdiler.

LEC 2020 Yaz Mevsimi 6. Hafta 2. Gün Sonuçları

  • Team Vitality | 0 – 1 | Excel Esports
  • FC Schalke 04 | 1 – 0 | Misfits Gaming
  • SK Gaming | 1 – 0 | MAD Lions
  • Origen | 0 – 1 | Fnatic
  • Rogue | 0 – 1 | G2 Esports

Team Vitality vs Excel Esports

5. dakikada alt koridora baskın atan Caedrel, Patrik’e 2 skor kazandırdı. 6. dakikada Excel maçın ilk ejderini aldı. 12. dakikada Excel bir ejder daha aldı. 15. dakikaya girdiğimizde skor 4-3’tü ve aradaki altın farkı çok azdı. Caedrel’i öldüren Vitality 17. dakikada ilk ejderlerini aldı. Vitality orta oyunda aldığı skorlarla yaklaşık 2 bin altınlık bir fark yarattı. 28. dakikada üçüncü ejder için çıkan savaş iki üst koridorun ölmesiyle başladı. Pozisyonun devamında savaş devam etmedi ve ejderi alan taraf Vitality oldu.

34. dakikada Excel hem ejderleri eşitledi hem de Vitality’nin başladığı Baron’u almayı başardı. Baron’la birlikte gaza basan Excel Esports maçı dakika 36’da kapattı. Excel’de Patrik 6/0’lık bir Aphelios performansı sergiledi. Skor 10-8 olmasına rağmen Excel 5 bin altın öndeydi.

FC Schalke 04 vs Misfits Gaming

Alt koridorun itilmesiyle Misfits 5. dakikada ilk ejderi aldı. 7. dakikada Gilius kendi ormanına giren Razork’u öldürerek ilk kanı döktü. Maçın devamında Schalke, Nocturne ve Kennen’i çok etkili kullandı. 19. dakikaya yaklaşık 5 bin altın üstün giren Schalke 04 aynı dakikada maçtaki ilk ejderini aldı. 29. dakikada takım, ruh ejderi noktasına geldi. 30. dakikada başlayan uzun savaşta iki takım da 4 skor buldu. 32. dakikada Schalke 4 skor daha aldı. 33. dakikada S04 Baron güçlendirmesini ele geçirdi.

35. dakikada son bir savaş daha kazanarak maçı bitiren Schalke bir haftayı ilk defa 2-0 kapattı. Maç sonu skoru 19-8, altın farkı ise 12 bindi.

SK Gaming vs MAD Lions

Alt koridorda 4 kişi toplanan MAD Lions ilk kanı akıttı. 5. dakikada SK Gaming maçın ilk ejderini aldı. 10. dakikada Shad0w SK’nın başladığı ejderi çalmayı başardı. Ardından takım 3 skor buldu. 15. dakikada MAD Lions’ın başlatmaya çalıştığı savaşta SK Gaming 3 skor buldu. 21. dakikada çok iyi takım savaşı yapan SK Gaming sadece 1 skor vererek 3 skor aldı ve ardından ejderleri üçlediler. 24. dakikada tekrardan çok iyi oynayan SK Katliam yaparak Baron aldı.

27. dakikada ejder için çıkan savaşta SK Gaming 4 skor buldu ve maçı bitirdi. Son skor 20-9, takımlar arasındaki altın farkı ise 10 bindi.

Origen vs Fnatic

4. dakikada üst koridorda kule altı baskını atan Xerxe, Bwipo skorunu alsa da ardından kuleye düştü. 5. dakikada Fnatic maçtaki ilk ejderi aldı. Oldukça skorlu bir erken oyun geçiren Fnatic 15. dakikada skorda 6-2 öndeydi. Aynı dakikada Origen ilk kuleyi yıktı. 2 skor bulan Fnatic 17. dakikada ruh ejderi noktasına geldi. 22. dakikada Fnatic Alev Ruhu’na sahip oldu.

30. dakikada Kadim Ejderha’yı ele geçirdikten sonra Katliam yapan Fnatic maçı bitirdi. Son skor 7-22, altın farkı ise tam 17 bindi.

Rogue vs G2 Esports

3. dakikada Finn’e kule altı girmek isteyen G2 Esports kötü oynayarak ilk kanı Finn’e verdi, sonrasında ise Finn skorunu alabildiler. Finn koridora Işınlan attıktan sonra onu tekrar kesmek isteyen G2 Esports Inspired’ın oraya varmasıyla 1 skor daha verdi ama Finn’i öldürmeyi de başardılar. Böylece iki takım da maça 2 skorla başlamış oldu. 11. dakikada üst koridorda çıkan savaşta Rogue kayıpsız 3 skor almayı başardı ve ardından açılan Alamet’le maçtaki ilk kuleyi de yıktılar. 13. dakikada Rogue maçın ilk ejderini aldı. 16. dakikada 2 skor daha bulan Rogue’un toplam 12 skoru vardı ve bu skorların yarısı Hans sama’daydı.  28. dakikada Rogue Baron’a girdi. Fakat Mikyx’in Inspired’a Ulti atmasıyla Caps Baron’u çalmayı başardı ve G2 Esports’un geri dönüşü başlamış oldu. 33. dakikada Perkz’ü öldüren Rogue orta koridor inhibitörünü yıktı.

34. dakikada çıkan savaşta Rogue 2, G2 4 skor buldu ve takım ardından Baron’u ele geçirdi.  37. dakikada son bir takım savaşıyla oyunu bitiren G2 6. galibiyetini aldı. Altın farkı G2 lehine 4 bin, skor ise Rogue lehine 18-14‘dü.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir