League of Legends League of Legends Haberleri

LEC Bahar Mevsimi’nde 2. hafta 1. gün maçları tamamlandı

LEC Bahar Mevsimi’nde 2. hafta başladı. İlk gün oynanan maçların ardından Origen ve G2 Esports galibiyet serilerini sürdürdü.

Geçtiğimiz yıl Worlds’e finalist çıkararak tüm dikkatleri üstüne çeken LEC, heyecanı ve rekabetiyle kaldığı yerden devam ediyor. Yeni kadrolar ve yeni hedeflerle Vadi’ye inen ekipler, ilk haftanın ardından kozlarını paylaştı ve Origen, G2 Esports, Rogue üçlüsü mağlubiyet almadı. İkinci haftanın başında Origen ve G2 galibiyet serilerini sürdürürken Rogue ilk mağlubiyetini aldı. Maç sonuçları ve özetlerini haberimizde bulabilirsiniz!

LEC Bahar Mevsimi 2. Hafta 1. Gün Sonuçları

  • Rogue | 0 – 1 | Origen
  • Misfits Gaming | 1 – 0 | SK Gaming
  • Team Vitality | 0 – 1 | G2 Esports
  • MAD Lions | 0 – 1 | Excel Esports
  • Schalke 04 Esports | 0 – 1 | Fnatic

Rogue – Origen

Nukeduck orta koridor Tristana oynarken Upset alt koridorda Syndra oynadı. Xerxe orta koridora yaptığı baskınla ilk kanı Nukeduck’a kazandırdı. Alphari ise üst koridorda bire bir skor alarak Finn’in önüne geçti. Rogue adına Sett seçimi neredeyse hiçbir işe yaramadı. Inspired ejder konusunda iyi iş çıkararak takımını bir süre oyunda tuttu. Baron savaşını harika yöneten OG güçlendirmenin üstüne bir de katliam yaptı. Nukeduck harika bir performans sergiledi. Son ittirmeyi yapan Origen, mücadeleyi 36 dakikada kazandı. Oyun baştan sona tek taraflı geçti.

Misfits Gaming – SK Gaming

Erken oyun sakin geçti. Febiven ilk kanı aldı ancak pozisyonun devamında Jenax, Inspired’ı katlederek durumu eşitledi. Başarılı harita hareketleriyle her tarafta etkili olan Misfits erken oyunu iyi oynadı. Özellikle Febiven, performansıyla Fnatic dönemini anımsattı. SK Gaming tarafında Trick ve Jenax ellerinden geleni yaptı ancak yeterli olmadı. Diğer taraftan Razork haritanın her tarafında etkili oldu. Takım savaşlarını kazanan Misfits aradaki farkı açtı ve Baron’u aldı. Belirli bir dakikadan sonra SK hiçbir şey yapamadı ve Misfits mücadeleyi 35 dakikada tamamladı.

Team Vitality – G2 Esports

Bir süredir tekli dereceliyi meşgul eden üst koridor Soraka seçimini bu yıl ilk kez Vadi’de gördük. Seçimi yapan isim Wunder oldu. Saken’ı rakip ormanda yakalayan Jankos ilk kanı almayı başardı. Team Vitality, seçim yasaklama ekranında alınan Yasuo-Gragas ikilisini efektif bir şekilde kullanmaya çalıştı ancak G2 takım olarak daha iyi olan taraftı. Özellikle Jankos, Elise ile harika bir erken oyun geçirerek maça damga vurdu. Açıkçası Saken vasat oynadı. Takım savaşlarını kazanan G2 23 dakikanın ardından rahat bir galibiyet aldı.

MAD Lions – Excel Esports

Koridor aşamasını harika oynayan Mickey, tekli derecelide oynar gibi çok agresif bir hamle yaparak ilk kanı iki kule arasında aldı. O sırada orman kamplarını alan Shadow da Koreli oyuncunun kurbanı oldu. Bu olay henüz dakika 3’te yaşandı. Excel koridor aşamasını önde geçirdi. Humanoid kötü bir Ryze performansı sergiledi. MAD Lions alt koridorda yapılan savaştan 2 skor çıkardı ve mücadeleye geri dönmek için çabaladı. Bu çabalar yeterli olmadı, objektifleri toplayan Excel, mücadeleyi 33 dakikada tamamladı.

Schalke 04 Esports – Fnatic

Seçim yasaklama ekranına iyi çalışan Schalke, Aphelios’u yasaklayarak Rekkles’ın ellerinden aldı. Selfmade erken bir alt koridor baskınıyla ilk kanı Rekkles’a kazandırdı. Orta koridorda Nemesis’e pusu kurmak isteyen Schalke pusuya düşen taraf oldu ve erken oyun tamamen tek taraflı geçti. Selfmade maça harika bir başlangıç yaptı. Ejderleri de alan ormancı Rekkles’ı bir hayli öne geçirdi. İsveçli nişancı bu üstünlüğü aldıktan sonra bir daha durdurulamadı ve Fnatic maçı rahatça kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir