League of Legends

LEC ekibi Rogue kadrosunda değişikliğe gitti

Ligin son sırasında bulunan ve 8 maçın hiçbirinde galibiyet alamayan Rogue, üst koridor ve destek rollerinde değişikliğe gitmeye karar verdi.

Tanıdık yatırımcılar ve büyük yatırımlarla LEC slotu almayı başaran Rogue ligin başından beri istediği başarıyı yakalayamadı. Transfer sezonunda HeaQ ve Profit gibi bilinen oyuncuları kadrosuna katan ekip adeta kabus gibi bir başlangıç yaptı. Team Vitality hariç herhangi bir takıma varlık dahi gösteremeyen ekip büyük hayal kırıklığı yarattı. Vitality maçında da son ana kadar üstün girseler de Jiizuke’ye cevap verememış ve mücadeleyi kaybetmişlerdi.

Takımın Twitter üstünden yaptığı açıklamada kariyerli üst koridor Profit’in akademi takımın gönderildiği ve akademi takımından Finn’in as kadroya dahil edildiği açıklandı. Yapılan bir diğer değişiklik ise yine akademi takımında bulunan Vander as kadroya çıkarılması oldu. Bu değişiklikle birlikte Wadid ve Vander ikilisinin antrenman sürelerini paylaşacağı ve maça kimin çıkacağının her hafta buna göre belirleneceği belirtildi.

Rogue Akademi ekibi Polonya Ligi’nde mücadele ediyor. Lig kurallarına göre takım kadrosunda en az 3 Polonyalı oyuncu bulundurmak zorunda. Bu yüzden ekip EU Masters turnuvasında başarılı bir performans gösteren Raxxo’yu transfer etti. Takım yeni oyuncularla ilk maçına dün çıktı ve Polonya Ligi Ultraliga’da namağlup liderliğini sürdürdü.

Değişikliklerden sonra ana kadro şöyle şekillendi; Finn, Kikis, Sencux, HeaQ, Vander/Wadid. Akademi kadrosu ise şöyle şekillendi; Profit, Inspired, Larssen, Woolite, Raxxo.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.