League of Legends League of Legends Haberleri

LEC Mevsimin Koçu ve Mevsimin Çaylağı ödülleri sahiplerini buldu

LEC Yaz Mevsimi’nin sonuna gelirken iki ödül daha sahiplerini buldu, Inspired Mevsimin Çaylağı olurken Grabbz, Mevsimin Koçu olmayı başardı.

Mevsimin En İyi Beşlileri açıklandıktan sonra LEC Yaz Mevsimi’nde normal sezonun ardından iki ödül daha sahiplerine ulaştı. Yılın Çaylağı ve Yılın Koçu için iddialı adaylar vardı ancak Rogue ormancısı Inspired ve G2’nun koçu Grabbz ipi göğüsleyen isimler oldu. Polonya ligi olan Ultraliga’da oynadıktan sonra as takıma yükselen Inspired takımıyla harika bir performans sergiledi ve takım normal sezonu 5. sırada tamamladı. Grabbz ise bildiğiniz üzere iki mevsimin harika işler çıkarıyor.

Inspired, ligdeki ilk mevsiminde inanılmaz fayda sağladı. Geçtiğimiz mevsim alınan başarısız sonuçların ardından Ultraliga’da mücadele eden akademi oyuncularını as takıma yükselten ekip genç bir kadroyla play-off’lara katılma hakkı kazandı. LEC Yaz Mevsimi Mevsimin Çaylağı ödülünün ikincisi ise yine Rogue’dan Larssen oldu. Inpsired 77 oy alırken orta koridor Larssen 76 oy aldı. Üçüncü Jenax ise 44 oyda kaldı.

LEC Mevsimin Koçu içinse yine çok büyük bir çekişme vardı. Grabbz harika kompozisyonlarıyla neredeyse her maçta seçim yasaklama ekranından önde çıktı. Deneyimli koç iyi bir ivme yakalamış durumda. G2 geçtiğimiz MSI şampiyona olduğunda da takımın başında olan isim bu mevsim gözünü Worlds’e dikmiş durumda. Grabbz 77 oy aldı. En İyi Koç ödülünün ikincisi Duke 76 oy aldı. Üçüncü Youngbuck ise 30 puanda kaldı.

Bu sonuçlarla birlikte geriye sadece Mevsimin MVP’si kaldı. Bakalım LEC Yaz Mevsimi MVP’si kim olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir