League of Legends League of Legends Haberleri

LEC’de mevsimin MVP’si Caps oldu

G2’nin orta koridoru Caps, oyların çoğunu alarak LEC 2019 Bahar Mevsimi MVP’si seçildi.

“Baby Faker” lakabıyla bölgenin en iyi oyuncuları arasında gösterilen Caps, takımıyla başarılı bir sezon geçirdi. 19 yaşındaki isim mevsim başında ligdeki en büyük rakiplerinden Perkz’in nişancı rolüne geçmesiyle G2 takımına transfer oldu. Caps buraya gelmeden önce geçtiğimiz sene Fnatic ile Worlds finali oynamıştı. Genç yetenek bu sezon mevsimin en iyi beşlisine de seçilmişti.  Mevsimin en iyi beşlilerine buradan ulaşabilirsiniz. Bu kadar yüksek seviyedeki maçlarda takımını taşıyabilmeyi başaran orta koridor oyuncusu bu ödülü hak etti diyebiliriz.

Caps, yıldızı parlamadan önce Avrupa’da çeşitli yerel liglerde oynadı. Ardından ülkemizde Dark Passage’ye transfer olarak patlama yapan oyuncu harika bir mevsim geçirdi. Genç oyuncu DP ile TBF’yi kazandı ve açıkça ormancı Xerxe ile birlikte o zaman süper takım olarak gösterilen SuperMassive’ye karşı maçları taşıdı. Bunu fark eden Fnatic, Febiven’den boşalan koltuğu Caps ile doldurdu.

Ligdeki diğer oyunculara karşı daha tecrübesiz olması başta sorgulansa da Danimarkalı performansıyla herkesi susturmayı başardı. Fnatic ile şampiyonluklar yaşayan orta koridor sezon başında G2’ye geldi ve harika performansını burada da sürdürdü. Caps sezon boyunca takımının en önemli silahı oldu ve harika maçlar çıkardı. Danimarkalı normal sezonda takımının aldığı skorlara %60.1 oranında katkı sağlamayı başardı.

Dünyanin en iyi orta koridorları arasında gösterilen ismin bu ödülü alması bekleniyordu. EU LCS 2018 Yaz Mevsimi MVP’si olmayı da başaran genç oyuncu ikinci kez bu ödülün sahibi oldu. Yarın oynanacak Fnatic- Origen maçıyla G2’nin finalde rakibi belli olacak. Bakalım Caps’in final performansı nasıl olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir