LEC ile NEOM arasındaki partnerlik, toplulukta tepkilere sebep oldu League of Legends League of Legends Haberleri

LEC ile NEOM arasındaki partnerlik, toplulukta tepkilere sebep oldu

League of Legends Avrupa Ligi LEC’nin, Suudi Arabistan’ın megakent projesi NEOM ile partnerlik anlaşması sağlamasının ardından sosyal medyadan tepkiler yükselmeye başladı.

League of Legends topluluğunun dikkatini çeken ve tepki vermesine sebep olan bir olay gerçekleşti bugün. Çıkardıkları içerikler ile topluluğun beğenisini toplayan LEC, 2020 Yaz Mevsimi’nin geri kalanı için Suudi Arabistan’ın NEOM projesi ile partnerlik anlaşması imzaladığını açıkladı. Bu açıklamanın ardından, LEC sunucularının da dahil olduğu büyük bir grup, memnuniyetsizliklerini sosyal medya üzerinden dile getirdi.

Bu memnuniyetsizliğin sebebi, NEOM’un tamamen Suudi Arabistan hükumeti destekli bir proje olması. Topluluk, konu eşitlik ve hoşgörü olunca akla oldukça hoşnutsuz tavırları ile akla gelen Suudi Arabistan’ın veliaht prensinin birincil projesi ile partnerlik anlaşması imzalaması, topluluğun büyük bir kısmını en hafif tabiriyle üzdü.

Bahsettiğimiz proje, Suudi Arabistan’ın veliaht prensi olan Muhammed Bin Salman’ın, Kızıldeniz kıyısına inşa edeceği bir megakent projesi. 2025 yılında tamamlanması planlanan kent, robot sayısının, insan sayısından fazla olacağı ilk şehir olması planlanıyor.

“Şu anda içinde bulunduğum lig, beni sadece var olduğum için beni öldürecek bir ülkeyi tanıtıyor. Harika hissettiriyor”

https://twitter.com/Froskurinn/status/1288436237339103239

“#LEC bugün beni hayal kırıklığına uğrattı.”

“#LEC ekibinin bir üyesi olmak için çok iyi günler oldu, bugün o günlerden biri değil.”

Topluluğun en çok dikkat çektiği olaylardan birisi ise LEC’in, halen daha kullandığı profil resmi. LGBTQ’ya olan desteğini göstermek için logosunu gökkuşağı renkleriyle donatmasının ardından eşcinsellerin yaşama hakkının olmadığı bir ülkenin birincil elden desteklediği bir şirket ile anlaşma yapılması arasındaki tezatlık, dikkat çekilen olaylardan birisi oldu.

Gelen tepkilerin ardından LEC’in, NEOM ile gerçekleştirdiği anlaşma hakkında yeni bir karar alıp almayacağı merak konusu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir